Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

, Lichtensteinie, Norwegii) oraz w Szwajcarii.   PrawaPrawa przysługujące wszystkim obywatelom UE:   1. Prawo do emerytury lub rentyOsoba, która uzyskała w Polsce prawo do emerytury lub renty, nie traci go, kiedy wyjeżdża do innego kraju.   Emerytura i renta inwalidzka jest przyznawana i wyliczana według przepisów każdego kraju, w którym dana osoba pracowała. Natomiast renta z tytułu wypadku przy pracy i choroby zawodowej przyznawana jest na podstawie przepisów prawa tego państwa, w którym dana osoba pracowała w momencie, kiedy uległa wypadkowi lub zachorowała.   Zgodnie z zasadą sumowania okresów ubezpieczenia, praca w każdym kraju unijnym liczy się do stażu potrzebnego do uzyskania emerytury lub renty. Jeśli ktoś za krótko pracował w

Forum - kiedy zdolnosc do pracy

 • 9 Marca 2007

  wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia" Jeżeli najpierw Ty dostarczyłes L4 a póżniej (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  idzie nam wszystkim na rękę. Jednak niektórzy to perfidnie wykorzystują. Niedawno przyjęła się do nas dziewczyna, zaszła w ciążę (gratuluję), deklarowała wielką chęć do pracy - bębniła o tym niemalże codziennie jak to chce przychodzić do pracy tak długo (...)

 • 22 Kwietnia 2003

  Dni wolne za święta w sobotę

  byla kontrola z PIP-u 11.05.08. Ciekawe jakie beda jej skutki pozdrawiam :? misia prawo-pracy.net Mail do Weissa został wysłany, teraz poczekamy czy sie tym zajmie, mam nadzieje ze tak(tu) Magda prawo-pracy.net A JA WRAZ Z MOJĄ KOLEŻANKĄ Z PUNKTU WYSYLAMY DZISIAJ MAILA DO WAISSA . I RADZE (...)

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  mam do lutego 2009 Magdalena prawo-pracy.net Jak napisać taki wniosek o urlop macierzyński,jak zwykłe podanie,czy może są do tego odpowiednie formularze,jeżeli tak to skąd je wziąć ,od pracodawcy? Kasia prawo-pracy.net Jak napisać taki wniosek o urlop macierzyński,jak zwykłe podanie,czy (...)

 • 3 Czerwca 2008

  mozliwość zarobkowa ojca

  Witam. Na rozprawie o podwyższenie alimentów Sad zarządał abym udowodniła jakie są mozliwosci zarobkowe ojca.Wiem ze ma stały dochód 2.400(udokumentowany),raz w roku wyjeżdża za granice na kilka tygodni (od 4 lat).Ja twierdzę,że na 5-6 tygodni ,On - 4 tygodnie.Na mój argument,że może podjać pracę (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.