Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak zawrzeć umowę z deweloperem?

  Umowa z deweloperem - podstawowe zasady   Oferta, z jaką wychodzi do klientów deweloper powinna zawierać pełną informację o terenie, na którym ma powstać budynek, projekt budynku, mieszkania, wyposażenie i standard, określać też cenę za 1 m2 i termin realizacji inwestycji. Treść oferty wiąże oferenta (składającego ofertę) i dlatego trzeba zwrócić uwagę, żeby znalazła się w treści podpisywanej z deweloperem umowy. Generalnie umowa z deweloperem powinna zawierać: datę i miejsce zawarcia umowy, określenie stron umowy – pełna nazwa firmy deweloperskiej z numerem wpisu do rejestru – KRS, kto reprezentuje dewelopera, z podaniem dokumentu tożsamości osoby podpisującej umowę. Mając tę wiedzę, po zajrzeniu do odpisu KRS, trzeba dopilnować, aby umowę podpisała osoba upoważniona do reprezentacji, informację (...)

Forum - kary umowne w budownictwie

 • 18 Października 2012

  Obowiązki komornika względem Sądu, wierzyciela

  Nie wiem czy właściwie zadaje pytanie. Jakie obowiazki ma komornik wzgledem Sądu i wierzycieli sporządzając plan podziału? Jest wielu wierzycieli hipotecznych. Ja jestem jednym z nich. Po zlicytowaniu mieszkania dłużnika. Komornik wysłał wierzycielom informacje o uzyskanej kwocie z licytacji. Wierzyciele (...)

 • 25 Listopada 2003

  Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy nie wyrażenie zgody przez klienta na tę zmianę jest rozwiązaniem umowy przez klienta czy usługodawcę. Czy zapis w umowie o treści : "w (...)

 • 17 Października 2011

  Kary umowne

  Witam, mam takie pytanie czy przy odstąpieniu od umowy świadczenia usług internetowych są jakieś kary umowne? Znaczy jeśli nie w umowie od operatora nie ma wymienionej kwoty kary, to jakie one sa?

 • 9 Czerwca 2005

  Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona o kradzież ( śmiesznej i małej kwoty) i o opuszczenie tej pracy.Czy jest możliwość pozwania takiego pracodawcy (po pierwsze była to praca a czarno, po (...)

 • 2 Września 2010

  jak doreczyc pozwe ??

  Witam chce złożyć pozew do sądu. Kobieta jest mi winna kary umowne, tylko nie wiem, gdzie ona mieszka. Widuje ja tu i ówdzie ale sprawdziłem, że babka nie jest zameldowana w tej miejscowości, gdzie przebywa. W innej miejscowości (w której pierwotnie myślałem że mieszka) (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.