Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak zostać rezydentem długoterminowym Wspólnoty?

Kto może uzyskać status rezydenta długoterminowego WE? Cudzoziemcem jest każdy, kto nie posiada obywatelstwa polskiego. Zezwolenia na osiedlenie się lub zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego WE udziela się na wniosek cudzoziemca składanym na specjalnym formularzu, z dołączeniem odpowiednich dokumentów. Decyzję w sprawie udzielenia zezwolenia na osiedlenie się lub zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego WE wydaje wojewoda właściwy ze względu na miejsce zamierzonego pobytu cudzoziemca. Załatwienie sprawy udzielenia zezwolenia na osiedlenie się lub zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego WE powinno zakończyć się nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, a w postępowaniu odwoławczym - w ciągu 2 miesięcy (...)

Forum - jednym z warunków otrzymania prawa jazdy jest przebywanie na terytorium rzeczypospolitej polskiej przez okres co najmniej:

 • 16 Listopada 2012

  DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  że ustanowiony został kurator, który nadzoruje wykonywanie przez nich władzy rodzicielskiej. 32. W listach z dnia 22 grudnia 1997 r. oraz 7 stycznia 1998 r. Prezes Sądu Apelacyjnego poinformował skarżącego, że jego dalsze zażalenia na działania podejmowane przez Sąd (...)

 • 19 Lutego 2002

  Chcę się rozwieść

  prace przez chorobe i wszystko co odtrzymal na odchodne z pracy to przepuscil a na tamte czasy byly to ogromne pieniadze ! Nie wiesz jakie jest moje zycie wiec lepiej nie pisz! Nigdy na nikim nie zerowalam,cale zycie ciezko pracuje a to co mamy najcenniejsze (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co robic? Bede mogla chyba wykorzystac jeszcze 21 dni urlopu po skonczonym zwolnieniu ale czy potem pracodawca musi wyslac mnie na urlop bezplatny? (...)

 • 27 Maja 2008

  wysokość alimentów

  ludzie na świecie co wiedzą co to kultura z poważaniem lola do kasi alimenty.pl Bardzo dziękuje lolu...:) Masz racje...echh...Również życze Ci wszytkiego co w życiu najlepsze..:) Kaśka alimenty.pl bo się rozpłynę od tych słodkości.... Kamila alimenty.pl kamilo (...)

 • 12 Marca 2003

  KONTAKTY Z DZIECKIEM

  wmówić wszystkim, że jestem chora psychicznie.Obecnie staram się o zmianę kontaktów z prawa zabierania na prawo kontaktów w domu aga 129 alimenty.pl nie do wiary! co wy tu wypisujecie!!! nie dawać dziecko ojcu!? to jakieś bzdury. powiem tak. Ojciec dziecka nie widzi pół (...)

Czytaj forum prawne »

jednym z warunków otrzymania prawa jazdy jest przebywanie na terytorium rzeczypospolitej polskiej przez okres co najmniej:


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.