Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową a podatek VAT

Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową a podatek VAT Ponieważ od niedawna jednoosobowa działalność gospodarcza może zostać przekształcona w spółkę kapitałową, pojawiają się istotne dla przedsiębiorcy prowadzącego taką działalność pytania o skutki takiego przekształcenia w zakresie podatku od towarów i usług VAT.  W szczególności istotny staje się problem czy spółka po przekształceniu ma prawo do rozliczenia podatku naliczonego na podstawie faktur wystawionych jeszcze dla osoby fizycznej, a także co się dzieje w razie konieczności dokonania korekty faktury VAT. Stan faktyczny Z uwagi na fakt, że do chwili obecnej nie zostało wydanych zbyt wiele interpretacji w tym zakresie, odnotować należy wydaną w dniu 6 września 2012 r. przez Dyrektora Izby (...)

Forum - jednoosobowa działalność gospodarcza odpady

 • 15 Stycznia 2012

  współwłasniość samochodu działalność gospodarcza - osoba prywatna

  Witam. Posiadam samochód osobowy kupiony na moją jednoosobowa działalność gospodarcza ale oczywiście zarejestrowany na mnie. Mąż używa samochodu do dojazdu do swojej pracy (wiem że nie powinien ale takie są realia w Polsce że w jednoosobowych DG jeździ się więcej prywatnie;-) (...)

 • 20 Sierpnia 2011

  Roboty budowlane dla obywatela Belgi ?

  Witam. Jednoosobowa działalność gospodarcza zarejestrowana w Polsce ryczałt , zwolnienie z vat . Jak wygląda sytuacja gdybym chciał wykonać robotę usługę budowlaną dla obywatela Belgi na terenie Belgi ? Czy muszę obowiązkowo zarejestrować VAT w Polsce ? Czy rejestracji dokonuje (...)

 • 25 Lutego 2010

  Umowa Agencyjna Pomocy!!!

  Witam serdecznie mam takie pytanie w jaki sposób rozumieć zapis w umowie agencyjnej: "Agent oświadcza iż on ani osoby pozostające z nim w bliskim stosunku nie podejmie działań na rzecz lub w imieniu przedsiębiorstw konkurencyjnych". Czy taki zapis zabrania dzaiłania w imieniu własnym jako firma w tej (...)

 • 21 Lipca 2004

  Zwolnienie z Vat a dwie firmy

  Od pewnego czasu posiadam firmę (jednoosobowa działalność gospodarcza). Od samego początku wybrałem zwolnienie z VAT i nie przekraczam limitu. Od roku dodatkowo jestem wspólnikiem w spółce cywilnej. Spółka jest płatnikiem podatku VAT. Czy automatycznie tracę zwolnienie z VAT również (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.