Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Kto i na jakich zasadach może prowadzić działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony osób i mienia?

Na czym polega ochrona osób i mienia? Zgodnie z przepisami, ochrona osób to działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa życia, zdrowia i nietykalności osobistej. Ochrona mienia oznacza zaś działania zapobiegające przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu, a także przeciwdziałające powstawaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń oraz niedopuszczające do wstępu osób nieuprawnionych na teren chroniony. Ochrona osób i mienia realizowana jest w formie: bezpośredniej ochrony fizycznej:  stałej lub doraźnej,  polegającej na stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych,  polegającej na konwojowaniu wartości pieniężnych oraz innych przedmiotów wartościowych lub niebezpiecznych;  zabezpieczenia technicznego, polegającego na:  (...)

Forum - jednolity rzeczowy wykaz akt w szkole

 • 7 Lutego 2011

  jednolity rzeczowy wykaz akt z 2011 roku

  Jednolity Rzeczowy Wykaz Akt organów powiatu i starostw powiatowych znajdziecie na: http://bip.mswia.gov.pl/download.php?s=4&id=7793 Jednolity Rzeczowy Wykaz Akt organów powiatu i starostw powiatowych znajdziecie na: http://bip.mswia.gov.pl/download.php?s=4&id=7793

 • 24 Listopada 2011

  Jednolity rzeczowy wykaz akt 2012 w szkołach podstawowych.

  Witam. Czy ktoś może poinformować o zaistniałych zmianach w jednolitym rzeczowym wykazie akt który będzie obowiązywał w szkołach podstawowych przyszłego roku. Byłabym bardzo wdzięczna za przesłanie wzoru takiego wykazu. nie wiem, czy coś takiego jak jednolity rzeczowy (...)

 • 24 Czerwca 2002

  Obywatelstwo niemieckie

  . dziadek uczyl sie w niemieckiej szkole , w domu mowilo sie tylko po niemiecku, jeden z jego braci byl w niemieckim wojsku matka mojego dziadka byla niemka ojciec rowniez byl niemcem byl w niemieckim wojsku na pierwszej wojnie swiatowej stracil tam reke i potem mial niemiecka (...)

 • 11 Grudnia 2002

  Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej rodziców. mieszkanie do niedawna było komunalne. Obecnie jest wykupione przez rodziców mojej byłej żony. (ok2-3lata) Teść zmarł w zeszłym roku. (...)

 • 7 Lutego 2011

  Dz.U. nr 14,poz.67 - 2011r.jednolity rzeczowy wykaz akt

  Dostępny w sejmowym Internetowym Systemie Aktów Prawnych na: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110140067

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.