Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Rozwód

  Jakie są przesłanki uzyskania rozwodu? W Polsce sąd nie ma obowiązku orzekania rozwodu, nawet, jeżeli małżonkowie zgodnie tego żądają. Zaistniałe okoliczności, np. pijaństwo czy cudzołóstwo drugiego małżonka są tylko okolicznościami badanymi przez sąd, który ma stwierdzić, czy nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. Główną przesłanką dopuszczalności rozwodu jest zatem wystąpienie zupełnego i trwałego rozkładu pożycia pomiędzy małżonkami. Jeżeli ta przesłanka nie jest spełniona, sąd nie może orzec rozwodu. Co to znaczy, że rozkład pożycia jest zupełny i trwały? Ogólnie przyjmuje się, iż rozkład jest zupełny, jeśli wszelkie więzy duchowe, fizyczne i gospodarcze między małżonkami uległy zerwaniu np. mąż od dłuższego już czasu mieszka z inną kobietą i nie zamierza wrócić do (...)

Forum - jakie dokumenty do pozwu rozwodowego

 • 1 Sierpnia 2005

  Pozew rozwodowy - wzór...

  Witam! Mam pytanie dotyczące wzoru pozwu rozwodowego. Znalazłam w Internecie wzór (a nawet kilka). I tak sobie myślę, czy jeżeli został złożony pozew, który nie był napisany tak, jak wyglądają np. te wzory w Internecie, to nie będzie problemów z jego przyjęciem/zaakceptowaniem przez (...)

 • 19 Lutego 2002

  Chcę się rozwieść

  alimenty.pl Pozew o rozwód z orzekaniem lub ,bez orzekania znajdziesz w internecie bez problemu ,do tego potrzebne Ci dokumenty takie jak odpis aktu urodzenia dzieci i odpis aktu małżeństwa , takie dokumenty zanosisz do Sądu i to wszystko czekasz na powiadomienie z Sadu kiedy (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam u Ksiedza.Kazal mi opisac wszystko co mnie laczylo z moim mezem od poznania do rozwodu.Nie wiem co mam pisac.Pomozcie- pozdrawiam (Beatkap) Po pierwsze, (...)

 • 23 Sierpnia 2004

  UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  po rozwodzie cywilnym, z poprzedniego zwiazku ma 2 dzieci. Jego była zona wyjechala do usa do rodzicow gdzie urodzila (jego) 2 dziecko, po kilku miesiacach wrocila do Polski, potem znów wyjechała do usa, on dojechal do niej dopiero po kilku miesiacach(jak dostal wize) od (...)

 • 30 Października 2002

  ILE TRWA ROZWÓD ???

  za granica. Teraz czeka go druga rozprawa ja juz nie wiem co mam robic !!! jestem taka załamana . Proze pomoz mi Ola Witam! A czy i ja moę ewentualnie dostać pytania jakie zadaje się na sprawie rozwodowej? Dziękuję z gory i pozdrawiam. Monika monika możesz napisać Moniko... ja mam to już za sobą. (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.