Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

  Których prac nie może wykonywać żadna kobieta oraz kobieta w ciąży i w okresie karmienia? Przepisem stosowanym w odniesieniu do wszystkich kobiet jest zakaz zatrudniania ich przy pracach szczególnie uciążliwych i szkodliwych dla ich zdrowia. Do najważniejszych prac wzbronionych kobietom należą.: prace związane z wysiłkiem fizycznym i transportem ciężarów (np. jeśli wydatek energetyczny netto na zmianę roboczą przekracza 1200 kcal, praca związana jest z podnoszeniem ciężarów powyżej 12kg). Jeśli kobieta jest w ciąży lub w okresie karmienia obowiązują dalsze zaostrzenia: wydatek energetyczny netto na zmianę roboczą nie może przekraczać 696 kcal, praca nie może być związana z podnoszeniem ciężarów powyżej 3kg, wzbroniona jest praca w (...)

Forum - jaka powierzchnia przypada na 1 dziecko w przedszkolu

 • 22 Maja 2001

  Alimenty dla byłego współmałżonka

  (oczywiscie przy alimentach wyzszych niz 300 zl na dziecko) a ile matek uwaza , ze wystarczy ze dzieci mieszkaja z nimi a kase na clkowite utrzymanie dzieci a nie rzadko i mamusi ma dostarczac ojciec i na tym ma sie jego rola konczyc bron boze, nie ma prawa zadac, zeby matka w (...)

 • 12 Marca 2003

  KONTAKTY Z DZIECKIEM

  mam zadnego kontaktu zona na sprawach rozwodowych tumaczyla ze dziecko z ojcem nie jest zwiazane emocjonalnie .... robi wszystko bym go nie widzial nie maprzyznanych zadnych alimentow a mi mowi ze jesli wysle jej pieniadz "600zl" moze pozwoli mi zobaczyc dziecko gdy pojechalem na jego (...)

 • 9 Grudnia 2002

  Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  sie uchylac od placenia na wlasne dzieci, ale niech utrzymuja dzieci a nie beda krowami dojnymi das ich matek. I na marginesie dzieci sie w pojedynke nie robi!!!!!!!!!!!!!!!!! Estonowa Mam zamiar założyć sprawę o alimenty. Pomóżcie, nie wiem ile "zarządać" od mojego mężusia. (...)

 • 17 Września 2004

  mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne kontaky z nia.chce sie dowiedziec jakie on ma szanse w sadzie zeby dostac opieke nad dzieckiem,biorac pod uwage fakt ze ja nie mam (...)

 • 29 Października 2008

  SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  ojca,ale dziecko jest jej źródłem dochodow. I wogóle podkreslam jeszcze raz takie alimenty jakie żadaja niektore matki ,sa kaprysem ich samych, bo wiele rodzin nie przeznacza na jedno dziecko 500zl ,bo nie ma z czego ,takze takie głodne gadania ,ze 600zł by sie przydało mnie słabi.Skoro (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.