Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zakup działki pod budowę domu

  Osoba, która chce kupić działkę pod budowę domu ma dwie możliwości. Może kupić działkę budowlaną albo działkę rolną, której odrolnienie związane jest z wieloma formalnościami. Przed zakupem działki najważniejszą rzeczą jaką musi zrobić każdy inwestor jest sprawdzenie stanu formalno-prawnego działki oraz perspektyw związanych z planowanym zagospodarowaniem otoczenia. Sprawdzenie nieruchomości Trzeba ustalić, czy sprzedającemu przysługuje prawo własności do oferowanej nieruchomości. Najważniejszym dokumentem stwierdzającym stan prawny nieruchomości jest poświadczony odpis z wszystkich, tj. czterech działów założonej dla niej księgi wieczystej. Odpis jest uważany za aktualny jedynie przez 3 miesiące licząc od daty jego wydania. Ważne jest aby sprawdzić, czy w księdze wieczystej nie ma wzmianki o złożonym (...)

Forum - jaka odległość budynku od granicy działki

 • 23 Kwietnia 2006

  pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało się, że również na mojej działce zadomowiła się duża lilośc pszczół, co uniemożliwia korzystanie z własej nieruchomości, czy moje powodztwo o nakazanie (...)

 • 2 Września 2008

  Taras

  Mam pytanko (?) odnośnie odległości. Z tego co mi wiadomo to okna muszą znajdować sie 4m od granicy. A jak to jest z tarasem? Jakie są minimalne odległości tarasu od granicy? Czy może być stawiany 2,25m od granicy działki? Mam jeszcze pytanko dotyczące (...)

 • 28 Sierpnia 2012

  budowa domu mniej niż 4m od granicy

  wybudowałem dom i wyszło mi że mam do granicy działki od budynku mam 2.10m a nie 4 tak jak w zagospodarowaniu przestrzennym, nie wiem co teraz robić, nadmieniam, ze sąsiaduję z siostrą i nie ma między nami ogrodzenia a ona na swojej działce nie ma nic wybudowane. Co robić? (...)

 • 13 Października 2010

  budynek sąsiada na mojej działce

  Witam Proszę o pomoc dotyczącą możliwości odzyskania gruntu na którym został postawiony budynek sąsiada- ale zacznę od początku: w 2007 roku sąsiad rozpoczął budowę budynku gospodarczego - oczywiście zostały wysłane wszelkie zawiadomienia z urzędu gminy itp. sąsiad poprosił by (...)

 • 21 Czerwca 2010

  ODLEGŁOŚĆ BOISKA : OD ULICY , OD BUDYNKÓW, OD GRANICY Z SĄSIADEM

  Witam - mam poważny problem: sąsiad wybudował utwardzone boisko do gry w koszykówkę w ogródku na osiedlu o gęstej zabudowie szeregowej - jest to precedens w skali całego osiedla. 1.Czy w przypadku takiej zabudowy i prawa własności definiującego obrys każdego prywatnego gruntu i budynku wymagana (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.