Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

Wady i zalety kredytu Oczywiście najlepszy byłby odwrotny porządek rzeczy – najpierw sobie uskładać, a potem kupić za własne pieniądze mieszkanie i nie zapożyczać się na całe życie. Jest jednak inaczej, tylko nielicznym udaje się odwrócić proces zakupu własnego kąta. Pewne jest to, że ci, którzy korzystają z bankowych kredytów przyczyniają się do wzrostu wskaźników ekonomicznych napędzających gospodarkę. Kredyt mieszkaniowy umożliwia szybką realizację zakupu mieszkania, gdy perspektywa odłożenia pieniędzy rozciąga się w nieskończoność. Kupno mieszkania na kredyt to również pomysł na lokatę kapitału – można zaciągnąć kredyt, zakupić mieszkanie, wynająć je tak, by samo się finansowało, a następnie za kilkanaście lat stać się niezależnym właścicielem dużego kapitału, jakby „za darmo”. (...)

Forum - jak wymeldować osobę z mieszkania

 • 11 Stycznia 2003

  Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  jakiej kwocie bo nie jestem włascicioelak mieszkania. Chciałabym sie dowiedziec jak moge odzyskac nadpłate za ogrzewanie. karelcia prawo-cywilne.net Witam, Wynajmowalismy z mezem mieszkania. Spisalismy z włascicielem umowe uzyczenia mieszkania na okres 2 lat. Po (...)

 • 27 Września 2002

  Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  osobę nie przekracza 525zł (lub jeśli to osoba samotna to 525+50%) to dostanie przydział. Szczerze powiem, że i tak nie uzyskałem wszystkich informacji jakie chciałem, bo ta rozmowa to trochę wyglądała jak przesłuchanie, a nie obsługa petenta i wsumie o kilka kwesti zapomniałem się (...)

 • 11 Grudnia 2002

  Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej rodziców. mieszkanie do niedawna było komunalne. Obecnie jest wykupione przez rodziców mojej byłej żony. (ok2-3lata) Teść zmarł w zeszłym roku. Teściowa (...)

 • 17 Lipca 2006

  Wymeldowanie pełnoletniego dziecka.

  Razem z żoną jesteśmy właścielami własnościowego mieszkania spółdzielczego. Mieszka z nami 17-letnia córka i 30-letni syn, który nie zamierza poszukać sobie pracy. Syn zameldowany jest w mieszkaniu na stałe. Wspólne mieszkanie z synem obibokiem staje się coraz bardziej (...)

 • 9 Lutego 2010

  Wymeldowanie osoby z własnościowego mieszkania

  Mam problem, mieszkam z moim ojcem w mieszkaniu własnościowym. Matka z nami nie mieszka, nie odzywa się do nas i nie daje pieniędzy na spłatę za mieszkanie. Mój ocjiec chciałby ją wymeldować z mieszkania, ponieważ nie są już ze sobą od roku i ona nie chce nam wogóle (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.