Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Czy możesz opłacać składkę na ubezpieczenie zdrowotne dobrowolnie? (stan prawny obowiązujący do dnia 1 października 2004 r.)

Ubezpieczenie w Narodowym Funduszu Zdrowia, stanowiące ubezpieczenie zdrowotne, umożliwia bezpłatne korzystanie ze świadczeń zdrowotnych na terenie Polski. Świadczenia, które nie są finansowane przez Fundusz określa ustawa z dnia 23 stycznia 2003 r. o powszechnym ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia. W zakres bezpłatnych świadczeń zdrowotnych wchodzi podstawowa opieka medyczna, mająca na celu zachowanie zdrowia, zapobieganie chorobom i urazom, wczesne wykrywanie chorób, leczenie oraz zapobieganie niepełnosprawności i jej ograniczenie. Fundusz finansuje leczenie szpitalne, świadczenia rehabilitacji leczniczej dla osób niepełnosprawnych, podstawowe usługi stomatologiczne, leczenie uzdrowiskowe, podstawowe szczepienia ochronne, częściowo lub całkowicie leki i inne środki niezbędne do uzyskania zdrowia. Zasadniczo ubezpieczenie zdrowotne powstaje (...)

Forum - jak ubezpieczyć się w nfz

 • 11 Stycznia 2003

  Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku dochodowego mimo iż spisaliśmy standardową umowę najmu. Wyprowadziliśmy się z tego mieszkania w grudniu - nie informując o (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  zaoszczędzicie na jedzeniu, na majtkach i skarpetkach ..... W przciwieństwie do twojej eks i dzieci - im wystarczy na wszystko. A jak braknie to założy sprawę o podwyższenie alimnetów, bo brakuje. I tym sposobem Matka-Polka dostaje podwyżkę. 10. A cała "przyjemność" płacenia (...)

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  nie wiem jak to wyjdzie w praktyce, bo pracuje w supermarkecie, a kazdy wie jak tam jest. Prosze o porade> Możesz starać się o zasiłek rehabilitacyjny w ZUSie na okres 3 miesięcy (jest przyznawany wtedy kiedy ktoś choruje powyżej 180 dni i nadal jest niezdolny (...)

 • 9 Czerwca 2011

  ubezpieczenie na wakacje za granicą

  Wyjeżdżamy z rodzina na wakacje. Chcielibyśmy się ubezpieczyć przed ewentualnymi wypadkami za granicą, przed błędami i niewywiązaniem się z umowy z biura podróży. Jakie jest najlepsze ubezpieczenie, które by nam to zagwarantowało? Gdzie najlepiej się ubezpieczyć? (...)

 • 11 Stycznia 2003

  PRAWA OJCA DO DZIECI

  Mam rodzinę, wydawać by się mogło, że szczęśliwą. Dwójka ślicznych dzieci, żona. Niestety. Od pewnego czasu żona mnie zdradza. Jest to poważne, ponieważ powiedziała mi, że będzie chciała odejść. Problem w tym, że chce zabrać również dzieci. Wygląda na to, że człowiek na (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.