Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Czy musimy odpowiadać za nie swoje długi?

    Kryzys, spirala długów, lekkomyślność - niezależnie od przyczyn, jakie kierowały dłużnikiem, by zaciągał określone zobowiązania, najczęściej problem ten dotyka wszystkich osób jemu bliskich. Nierzadko bowiem dzieje się tak, że ktoś zadłuża się ponad miarę, a prawda o tym wychodzi na jaw dopiero, gdy sytuacja jest krytyczna, komornik przystępuje do egzekucji, następuje zajęcie domu rodzinnego, dłużnik przyznaje, że nie ma żadnych pieniędzy, a kwota zobowiązania jest ogromna. Jak zatem ustrzec się odpowiedzialności w przypadkach, gdy dłużnikiem jest członek naszej rodziny? Czy odpowiadamy za długi brata? Czy musimy spłacić zobowiązania naszych rodziców? Na te i inne pytania będzie odpowiadać nasz artykuł. O odpowiedzialności za zobowiązania małżonka mowa będzie w kolejnym artykule. Odpowiedzialność dzieci (...)

Forum - jak sprawdzić zadłużenie u komornika

 • 19 Lipca 2004

  Presco atakuje!!! co robić?

  sprawy więc nie mogę tego sprawdzić. Jak zapewniałem jednak wcześniej - proszę o wysłanie do mnie maila ze szczegółami tej sprawy i odpowiem Pani na te zarzuty mając pełną wiedzę o tej sprawie. Pozdrawiam, Tomasz Piotrowski, P.R.E.S.C.O. PvB [cytat] Witam ja też mam problem z presco. (...)

 • 11 Września 2006

  Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  telefonami. Jesltem gotowa isc do sadu znimi (jak oczywiscie oni mnie wezma, bo ja sobie tym dupy nie bede zawracac) i wtedy im odszukam dowody wplaty, bo teraz nie bede marnowala czasu zeby jezdzic do banku z prosba o wyszukanie wplat sprzed kilku lat, bo ONI TEGO SOBIE ZYCZA! Niech zlodzieje mnie wezma (...)

 • 5 Sierpnia 2004

  intrum justitia - pilne

  tej sprawie to przedawnione .Jeśli przychodzą pisma zwykłą pocztą -wyrzucać i ignorować !Jak dzwonią to poprosić o szczegóły sprawy !Jak nie będą chcieli powiedzieć więcej-zignorować! Jak zaczną przysyłać wezwania przedsądowe -sprawdzić , z jakiego okresu dług (...)

 • 6 Października 2005

  Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką opłat. Cyfra została podłączona jednak przez pół roku zadna ksiazeczka ani namiary i kwota gdzie przesyłać abonament nie doszły. Wtedy mąż pracował.Po (...)

 • 23 Września 2005

  ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym zaległości w Zusie obecnie 13 tys, (kwaota głowna 8 tys.) Składałem wniosek o umorzenie zaległości trzykrotnie, za kążdym razem Zus odmawiał wysyłając (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.