Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

U kogo są opodatkowane dochody małoletnich dzieci?   Zasadą jest, że dochody małoletnich dzieci własnych i przysposobionych, z wyjątkiem dochodów z ich pracy, stypendiów oraz dochodów z przedmiotów oddanych im do swobodnego użytku, podlegające opodatkowaniu na terytorium Polski, dolicza się do dochodów rodziców, chyba że rodzicom nie przysługuje prawo pobierania pożytków ze źródeł przychodów dzieci. Jeżeli małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu, dochody małoletnich dzieci dolicza się po połowie do dochodu każdego z małżonków.  Nie dotyczy to małżonków, w stosunku do których orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów.  Kto może rozliczać się z PIT w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci? Jeżeli osoba (...)

Forum - jak odliczyc dziecko od podatku

 • 27 Maja 2008

  wysokość alimentów

  , jego zarobki wachaja sie w granicach 5000-6000zl miesiecznie jaka kwote sad moze przyznac na dziecko,jezeli sie orintujecie to prosze odpiszcie.Posiadam wlasne mieszkanie i dochody oko 1300zl miesiecznie wiadomo ze utrzymanie mieszkania trzeba odliczyc od tego po odliczeniu rachunkow pozostaje (...)

 • 9 Grudnia 2002

  Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  pokarm a dziecko nie przyswaja normalnego mleka w proszku,muszę więc kupować mleko w aptece na receptę i płacić za jedną puszkę 18zł.W ciągu tygodnia potrzebuję takich 4 !!!! A tatuś z wyjątkiem obietnicy łożenia na dziecko nie zrobił NIC.Siedzi sobie za granicą,w Polsce nie płaci (...)

 • 11 Stycznia 2003

  Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  -cywilne.net dzien dobry wszystkim mam podobny problem jak reszta .a wiec wynajmuje mieszkanie ale bez umowy najmu własicielki nie ma w polsce juz od dwoch lat pieniadze za czynsz i wynajem wplacam jej corce .mieszkam z mezem i corka i mam pytanie gdy maz jest bez meldunku 4 lata to w jaki sposob (...)

 • 14 Października 2008

  podać do sądu czy nie???

  Poproszę o poradę! Jestem mamą samotnie wychowującą 3-letnią dziwczynkę.Dziecko posiada moje nazwisko ponieważ z ojcem dziecka nie doszliśmy do sformalizowania związku i nie życzył sobie aby to nazwisko dziecku nadać (pozostawił mnie kiedy byłam w ciąży).Nie utrzymujemy kontaktu a właściwie (...)

 • 26 Czerwca 2006

  mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  usiłowanie spożywania mandat jest w wysokości zależnej od policjanta od 20-500zł. wszystko zawarte w ustawie o wychowaniu w trzezwości art. 43`1 oraz art.43`2. Wiec jeśli chcecie pisac na jakiś temat najpierw poczytajcie Dober no tu to raczej zależy od was. jak jedna się (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.