Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ważne zmiany w PIT

W zasadzie od 1 stycznia 2009 r. do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) wprowadzono wiele zmian. Jednak niektóre zmiany weszły w życie już 1 grudnia 2008 r., a niektóre wejdą dopiero 1 stycznia 2010 r. Poniżej omówione zostały ważniejsze z wprowadzonych zmian. Ustawa nowelizująca z 6 listopada 2008 r. dostosowuje polskie przepisy podatkowe do prawa wspólnotowego oraz służy wykonaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego.Wspólne rozliczenie z małżonkiem lub dzieckiemPo zmianie małżonkowie, którzy mają miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w innym niż Polska państwie członkowskim Unii lub kraju należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo w Szwajcarii, będą mogli rozliczać się wspólnie, jeśli osiągnęli na terenie Polski co najmniej 75% wszystkich swoich przychodów. (...)

Forum - jak obliczyć dochód netto z pit 37

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  zysie i nawet zus nie wie jak to jest dokładnie a tam ci powiedza byłam i wiem ze nie mozna 504 zł przekroczyc ale oni to obliczaja z pitu skarbowego za 2007 rok beata prawo-pracy.net witam azja,właśnie przebywam na urlopie wychowawczym gdzie mam prawo do dodatku z tego tytułu z (...)

 • 7 Stycznia 2011

  PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część wstępna pit 37 formularz, na której trzeba wpisać odpowiednio numery NIP swoje oraz współmałżonka, bądź współmałżonki, (...)

 • 29 Października 2008

  SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  to robicie. Dobra spotkałem się raz na 3 miesiące i ok. Odwalone. Niech się już nikt nie czepia. Maśka alimenty.pl Niektóry facet to świnia jak mój eks, płacił na dziecko tylko 550 PLN, a on uważa ze to AŻ za dużo na 10ciu letni dziecko. matka alimenty.pl "ty wychowujesz to on ma ci za to (...)

 • 29 Marca 2011

  zasiłek rodzinny - jak obliczyć dochód ?

  witam, mam pytanie w jaki sposób urząd liczy dochód? Dzieli kwotę netto na osobę i od tej kwoty odejmuje jeszcze składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne? Nie wiem czy mam szanse starać się o zasiłek rodzinny. Dochód netto z całego roku jest dzielony przez (...)

 • 27 Września 2002

  Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  jest 80% upustu ,płacisz przy wykupie 20% wartości rynkowej mieszkania,z którego roku jest budynek ,to ważne, potem niech babcia zrobi darowiznę ,zapłacisz3%,bo jesteś w pierwszej linii podatkowej ,skorzystasz z ulgi jeśli mieszkanie ma mniej niż 110 m2 i nie masz innego mieszkania, u mnie (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.