Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?

 Co to jest przysposobienie?Przysposobienie inaczej adopcja lub usynowienie polega na wykreowaniu między przysposabiającym (osoba, która chce zaadoptować dziecko) i przysposobionym (dziecko, które ma być zaadoptowane) takiego stosunku prawnego, jaki istnieje między rodzicami a dzieckiem. Wskutek przysposobienia dziecko niejako „wchodzi” do rodziny osoby przysposabiającego i od tego momentu jest traktowany jakby był jego naturalnym dzieckiem. Jest to instytucja o niezwykłej doniosłości. Z jednej strony bowiem zapewnia dzieciom osieroconym lub z innych powodów pozbawionym naturalnego ogniska domowego takie warunki, w jakich by ono żyło, gdyby wychowywało się w zdrowej, naturalnej rodzinie; możliwość rozwoju, pieczę i wychowanie. Z drugiej zaś strony wychodzi naprzeciw dążeniom ludzi, którzy z różnych (...)

Forum - jak napisac wniosek o przysposobienie dziecka

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  przyczynił się do wychowania i utrzymania dziecka. Pozbawiony jest władzy rodzicielskiej. Alimenty na córkę o trzymywałam z FA ( nie są spłacane). Czy w przyszłości będzie mógł wnieść sprawę do sądu o alimenty od dziecka i jakie są szanse by córka musiała płacić (...)

 • 29 Października 2008

  SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  nie dał 1 zł,a kase dostaję z gops-u,to jest człowiek który zasługuje na nazywanie go ojcem?//////////////////// viola alimenty.pl Od urodzenia dziecka dawałem matce dziecka 400-500 PLN/m-c + prezenty dla dziecka ok 100/m-c oraz szczepionki, organizacja chrztu nawet nie liczę. I (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  malzenskim ale cale zycie prowadzi je podwojnie i chce to zmienic pod wplywem innej osoby moze sie starac o uniewaznienie? maluch Pomogę,podpowiem jak zacząć sprawę z unieważnieniem ślubu kościelnego. Bez kasy oczywiście (tak jak tutaj niektórzy proponują). Piszcie. Malwina malwina.mingers@wp.pl (...)

 • 14 Lipca 2004

  Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  ponioslas w przeszlosci, oczywiscie jesli jestes je w stanie udowodnic. A wystepujac o alimenty w pozwie mozesz zadac alimetow za poprzedzajace zlozenie pozwu trzy miesiace (wstecz). Jeszcze raz powodzenia - glowa do gory. Sedziowe w wydzialach rodzinnych to tez ludzie ;) Pioter Jestem w identycznej sytuacji (...)

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  mam do lutego 2009 Magdalena prawo-pracy.net Jak napisać taki wniosek o urlop macierzyński,jak zwykłe podanie,czy może są do tego odpowiednie formularze,jeżeli tak to skąd je wziąć ,od pracodawcy? Kasia prawo-pracy.net Jak napisać taki wniosek o urlop (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.