Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy i jak go otrzymać?

      Mimo, iż pomoc przewidziana ustawą o dodatku mieszkaniowym tylko częściowo pokryje comiesięczne wydatki związane z opłatami za mieszkanie, warto jednak zapoznać się z warunkami przyznawania takich dodatków, tym bardziej, że procedura uzyskiwania dodatku nie jest nadto skomplikowana, a czas załatwienia sprawy jak na administrację publiczną w przypadku sprawy związanej z korzyścią dla petenta - dość szybki. Istnieją dwie przeszkody – pierwsza finansowa, drugą stanowi powierzchnia lokalu. Najogólniej rzecz ujmując: nie można mieć za dużo pieniędzy w portfelu, ani metrów kwadratowych w mieszkaniu. Jednostką odpowiedzialną za rozpatrzenie wniosku o dodatek jest urząd gminy właściwy według miejsca zamieszkania. Kto w ogóle może starać się o dodatek? Niekoniecznie trzeba (...)

Forum - jak napisac wniosek o dodatek mieszkaniowy

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  mam do lutego 2009 Magdalena prawo-pracy.net Jak napisać taki wniosek o urlop macierzyński,jak zwykłe podanie,czy może są do tego odpowiednie formularze,jeżeli tak to skąd je wziąć ,od pracodawcy? Kasia prawo-pracy.net Jak napisać taki wniosek o urlop (...)

 • 19 Lutego 2002

  Chcę się rozwieść

  ... bo jestem pieprzoną egoistką ( jak twierdzi mój mąż). Pytanie do Was skąd brać na to wszystko się. Jak walczyć o siebie i swoją godność kiedy inni nic nie widzą i nic nie wiedzą, bo Ty sama wszystko ukrywałaś? Poza tym on mnie straszy, że mi nie odda dzieci... i znów (...)

 • 14 Lipca 2004

  Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  działce za miastem, dokarmiany był tylko w weekendy a cały tydzień stróżował i nie miał żadnych szczepień podjął decyzję o natychmiastowym podaniu dziecku serii szczepionek przeciwko wścielkiźnie!!! Policja zgłosiła sprawę do prokuratury. Względem właściciela o brak szczepień. (...)

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  . (po co dodatkowa robota typu wniosek kuratora celem skierowania należy to do zadań sekcji wykonawczej) Zespół kuratorskiej Służby Sadowej nie jest sądem jesteśmy tak naprawdę odrębną komórką mało tego nie jesteśmy tak naprawdę nawet pracownikami sadu rejonowego. Następnie wzywamy skazanego (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  malzenskim ale cale zycie prowadzi je podwojnie i chce to zmienic pod wplywem innej osoby moze sie starac o uniewaznienie? maluch Pomogę,podpowiem jak zacząć sprawę z unieważnieniem ślubu kościelnego. Bez kasy oczywiście (tak jak tutaj niektórzy proponują). Piszcie. Malwina malwina.mingers@wp.pl (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.