Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Alimenty na dziecko - od a do z

Kiedy rodzice zobowiązani są do płacenia alimentów na dzieci? Rodzice zobowiązani są do płacenia alimentów na dziecko, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania (artykuł 133 § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Przesłanką obowiązku alimentacyjnego rodziców względem dziecka jest niezdolność dziecka do samodzielnego utrzymania się. Obowiązek ten powstaje z chwilą urodzenia się dziecka i wygasa, gdy dziecko się usamodzielni. Uzyskanie pełnoletniości nie kończy tego obowiązku w sytuacji, gdy dziecko się uczy lub nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie. Obowiązek ten nie wygaśnie nigdy, gdy dziecko nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie wskutek (...)

Forum - jak napisac podanie o przyjecie dziecka do zerowki

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  -pracy.net do kiedy można przebywać na płatnym urlopie wychowawczy pobieranym z GOPS ? elunia002 prawo-pracy.net JAK NAPISAĆ PODANIE O URLOP WYCHOWAWCZY? MAGDA prawo-pracy.net MAM PYTANIE O URLOP MACIEŻYŃSKI I O URLOP WYCHOWAWCZY...TERMIN PORODU DZIECKA MAM (...)

 • 29 Października 2008

  SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  dlatego postanowilem napisac,poniewaz sa tu i czytaja osoby o roznych zarobkach,my jako rodzice wyznaczamy standard dzieciom,jesli matka i ja leczymy sie prywatnie to dziecko ma tez do tego prawo,kupuje drogie kosmetyki one tez maja prawo, Powiem,ze gdy dzis wrocilem do domu i powiedzialem,ze (...)

 • 10 Kwietnia 2001

  Prawo rodzicielskie

  prawo do kontaktu, to dziecko w przyszłości nie będzie miało obowiązku płacenia alimentów na rodziców. Rodzice pozbawieni wladzy rodzicielskiej nie mogą decydować o wychowaniu dziecka i tyle. szymon należy złożyć wniosek do sądu rejonoweg-wydział rodzinny i nieletnich (...)

 • 20 Lutego 2007

  przemoc psychiczna w domu

  budowałem dom zeby go od tak stracic chce go oddac dziecio ale jak to zrobie bedzie pania sytuacji a ja dalej zaczne od zera a ona zrobi z domu schacki dla swoich tez rozwiedzionych kolezanek dał bym rade wychowac córki sam bez niej ale dla dobra dzieci sad i tak przyzna je matce nic nie moge jej udowodnic (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  powinno tak wygladac.Wracajac do mojej przeszlosci.Nie wstydze sie tego!Majac 12 lat bylam dzieckiem-zostalam zgwalcona.W mojej psychice to mocno utkwilo.On chcial wiedziec wszystko co sie tamego dnia stalo.Przez jego ciekawosc przywrocil moje wydarzenia-bardzo mnie to bolalo.Bylam na wyczerpaniu.Jest (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.