Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak wypowiedzieć umowę o pracę?

  Tematem artykułu jest zagadnienie wypowiedzenia i rozwiązania umowy o pracę oraz wskazanie przykładowych błędów, jakie w tych sytuacjach popełniają strony stosunku" pracy. Omówione podstawowe przyczyny, które mogą stanowić uzasadnienie rozwiązania umowy" o pracę. Opisano przede wszystkim warunki formalne, które należy spełnić w przypadku zakończenia stosunku pracy. Jak może nastąpić rozwiązanie umowy o pracę? Odwiecznym problemem społeczno ekonomicznym jest elastyczność prawa pracy i stosunku pracy. Pracodawcy z jednej strony chcą łatwo nawiązywać i rozwiązywać oraz wypowiadać stosunek pracy. Pracownicy z drugiej strony chcą stabilnego zatrudnienia i dłuższych okresów ochronnych oraz wysokich odpraw. Różnicowanie sposobów zakończenia stosunku pracy (...)

Forum - jak napisac podanie o odszkodowanie

 • 26 Lipca 2004

  proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry dziękuję za pomoc (Nenetka) mam podobną sytuację mam kilka żródeł na ten temat, jeszcze nie napisałem pisma w tym temacie ale (...)

 • 2 Sierpnia 2004

  Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi w znalezieniu pracy. (marcinet) Ja tez mam taki problem. Dzisiaj byłem w WKU, uslyszalem ze jest to niemozliwe. Konstytucja tego zabrania. Zostałem wykreslony (...)

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  mam do lutego 2009 Magdalena prawo-pracy.net Jak napisać taki wniosek o urlop macierzyński,jak zwykłe podanie,czy może są do tego odpowiednie formularze,jeżeli tak to skąd je wziąć ,od pracodawcy? Kasia prawo-pracy.net Jak napisać taki wniosek o urlop macierzyński,jak (...)

 • 23 Stycznia 2005

  ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  zaproszenie z PL. Jedziesz do Urzędu Wojewodzkiego i prosisz o formularz na zaproszenia. Placisz pare zlotych, przynosisz dokument ze masz jakies tam lokum (badz twoi rodzice i wyrazaja zgode na jej przyjazd), zaswiadczenie o zarobkach (musisz jej zapewnic byt jak tu przyjedzie i pokryc (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  podobnym problemem i sama nie wiem jak sie do tego zabrac zeby na samym poczatku skarga o stwierdzenie nieważnosci małżenstwa nie została odrzucona. Bardzo prosze o cenne wskazówki bo to takie ciezkie. Pozdrawiam i zycze miłego dnia. Mój mail to ewix25@tlen.pl EWIX witam,chcę wnioskować (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.