Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

(szerzej na ten temat niżej).  Reasumując, na wartość początkową, stanowiącą dla korzystającego podstawę do naliczania odpisów amortyzacyjnych, składają się następujące kwoty: suma kapitałowych części opłat leasingowych, kwota wynikająca z opcji zakup (tzw. wartość końcowa), koszty związane z zawarciem umowy, naliczone do dnia przekazania składnika majątku do użytkowania, ewentualnie podatek VAT dotyczący rat kapitałowych, jeśli korzystającemu nie przysługuje prawo do jego odliczenia (zob. niżej). Jak rozliczyć podatek VAT u podatnika zwolnionego? W razie nabycia składnika majątku, wartość początkową, od której nalicza się odpisy amortyzacyjne, zmniejsza się o podatek VAT. Zmniejszenia tego nie dokonuje się, gdy: zgodnie z odrębnymi przepisami podatek od towarów i (...)

Forum - jak napisac pismo do sadu o zakaz zblizania sie

 • 22 Kwietnia 2003

  Dni wolne za święta w sobotę

  to dziewczyny sie poprostu boja!!! wiem bo z wieloma rozmawialam przez tel. i tak poprostu jest...kiedys nawet pisalam pismo z kolezanka z innego punktu - pod ktorym sie podpisalysmy ale i to nic nie zmienilo bo owo pismo prawdopodobnie nie zostalo wyslane przez dziewczyny z innego (...)

 • 16 Września 2004

  nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  momencie...żadna firma windykacyjna nie wniesie sprawy do sądu bo się tylko ośmieszy...także śmiało moga Cię pocałować w d... nikita przedawnienie: mamdat za przejaz bez ważnego biletu--rok telekomunikacja--dwa lata kredyty--pięć lat także w żadnym wypadku nie pisz człowieku zobowiązania (...)

 • 26 Czerwca 2006

  mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  problemy finasowe policji i wymiaru sprawiedliwosci. Będzie wreszcie można promowac alkohol, wrecz zachecac do picia! Sadze ze powinny pojawic sie rozne firmy które udziela na korzystnych warunkach pieniedzy na mandaty. dziadek Szanowni panowie nie badzcie tacy skapi jak pic to pic z honorem. (...)

 • 29 Października 2008

  SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  okolo 600zl do 800zl. Tymczasem tato zlozyl teraz wniosek do sadu o odebranie mi opieki nad dzieckiem, twierdzac ze nie dbam o naszego syna i nie wykonuje swoich obowiazkow nalezycie, kompletny stek bzdur. Musze przyznac ze bardzo jestem rozzalona jako ze bardzo staralam sie (...)

 • 16 Czerwca 2004

  Do Kuratorów zawodowych

  okregu sa kuratorzy powolani tylko do tej czynnosci, dlatego z chcecia uslysze jak to jest realizowane w innych okregach Polski pozdrowienia Ula Częć Ula! Fajnie że dołączyłaś do naszej "gromadki" W wolnym tempie sie "rozrastamy" ale jednak. Pytaj o wszystko co (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.