Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

wieczystoksięgowym oraz w postępowaniu rejestrowym. Co do zasady całą opłatę pobiera się od pozwu i pozwu wzajemnego oraz wniosku o wszczęcie postępowania nieprocesowego. Przepisy nowej ustawy przewidujące pobranie opłaty od pozwu lub wniosku wszczynającego postępowanie w sprawie stosuje się również do opłaty od apelacji, skargi kasacyjnej, skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia, interwencji głównej, skargi o wznowienie postępowania, skargi o uchylenie wyroku sądu polubownego, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Połowę opłaty pobiera się od sprzeciwu od wyroku zaocznego i od wniosku o uchylenie europejskiego nakazu zapłaty. Czwartą część opłaty pobiera się od pozwu w postępowaniu nakazowym. Piątą część (...)

Forum - jak napisac odwolanie od orzeczenia o niepelnosprawnosci

 • 13 Maja 2008

  Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja oczywiscie zostala przyjeta. Po tygodniu dostalam list polecony informujacy mnie o odmowie. Zadzwonilam do sklepu z zaptaniem co jest powodem odrzucenia (...)

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  mam do lutego 2009 Magdalena prawo-pracy.net Jak napisać taki wniosek o urlop macierzyński,jak zwykłe podanie,czy może są do tego odpowiednie formularze,jeżeli tak to skąd je wziąć ,od pracodawcy? Kasia prawo-pracy.net Jak napisać taki wniosek o urlop macierzyński,jak (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  dziekuje. Beatkap Jesli udowodnisz, że takie zachowanie Twego męża, o jakim piszesz, miało jakieś podstawy w jego mocno zdefektowanej osobowości, tym bardziej, jeśli znasz przykłady innych jego zachowań odbiegających mocno od postawy przeciętnego męża i ojca, to możesz wniesć sprawę (...)

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  podobno "wygasla" dwa lata temu,ale nie odbieralam z PZU zadnego zawiadomienia ze moge odebrac pieniadze i teraz jak sie zglosilam to dostalam odpowiedz ze nie dostane ani grosza bo sama powinnam sie zglosic..Nie wiedzialam ze to moze wygasnac?czy to oni decyduja kiedy ja moge odebrac swoje pieniadze!!?? (...)

 • 23 Sierpnia 2004

  UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  ślub kościelny ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać.Dlatego zwracam się o pomoc do kogoś kto się na tym zna.Pozdrawiam. Eva Witam mam pytanie ja jakiej podstawie mozna uzyskac rozwód koscilny ..jestem juz po rozwodzie cywilnym ...jakie musze miec argumenty lolka654 potrzebuje pomocy (...)

Czytaj forum prawne »

jak napisac odwolanie od orzeczenia o niepelnosprawnosci


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.