Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

Ustawa z dnia 10 lipca 2008 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz o zmianie niektórych innych ustaw wejdzie w życie 20 września 2008 r., z wyjątkiem nowych przepisów o Ewidencji Działalności Gospodarczej w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej - których początek obowiązywania przesunięto na 31 marca 2009 r. (do tego czasu nadal będą obowiązywać odpowiednie przepisy Prawa dzialalności gospodarczej).Czemu mają służyć zmiany? W zamyśle jej autorów - ma ona na celu wprowadzenie uregulowań, które w większym stopniu odpowiadają potrzebom i oczekiwaniom przedsiębiorców oraz ułatwiają zgodne z prawem prowadzenie działalności gospodarczej. Ma służyć zwiększeniu zaufania przedsiębiorców do organów państwa oraz pobudzić wzrost (...)

Forum - jak napisać podanie o zwiększenie etatu

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  mam do lutego 2009 Magdalena prawo-pracy.net Jak napisać taki wniosek o urlop macierzyński,jak zwykłe podanie,czy może są do tego odpowiednie formularze,jeżeli tak to skąd je wziąć ,od pracodawcy? Kasia prawo-pracy.net Jak napisać taki wniosek o (...)

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  idę na pierwszą rozmowe kwalifikacyjną na kuratora sadowego. Czego mogę się spodziewać, o co mogą mnie pytać? Proszę o pomoc! Agnieszka30 witaj ciężko powiedziec o co moga pytac, ale u mnie w sadzie jak przepytywali kandydatow na aplikantow kuratorskich to pytali o (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  prawdy mogę starać się o unieważnienie małżeństwa? Bardzo proszę o odpowiedź jakie i gdzie trzeba poczynić pierwsze kroki, ile trwa taka sprawa i jaki jest koszt tego, jak wygląda tok takiego postępowania, jak napisać taką skargę.... z góry dziękuję malwina80_1980 (...)

 • 14 Lutego 2005

  Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować i jak wygląda taka rozmowa,to będę bardzo wdzięczna! Proponuję zapoznac się z najnowszą ustawą o kuratorach, w której jest wszystko (...)

 • 3 Stycznia 2006

  Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu na 1/2 i ma 26 dni.Jak to w końcu jest??Bardzo proszę o odpowiedz. Prawo do 26 dni urlpu przysługuje dopiero po przepracwaniu 10 lat więc (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.