Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Postępowanie upadłościowe

Kiedy można żądać wszczęcia postępowania upadłościowego? Postępowanie upadłościowe ma na celu likwidację działalności dłużnika, będącego przedsiębiorcą w sytuacji, gdy: trwale zaprzestał on spłacania długów, cały majątek dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie długów, dłużnik posiada majątek, z którego wierzyciele mogą choćby częściowo uzyskać zaspokojenie. Kto może żądać wszczęcia postępowania upadłościowego? Podmiotami uprawnionymi do zgłoszenia wniosku w kwestii upadłości są: dłużnik, każdy z jego wierzycieli, w stosunku do spółki jawnej i komandytowej - każdy ze wspólników, w stosunku do osób prawnych i innych jednostek organizacyjnych - każdy, kto ma prawo je reprezentować, w stosunku do przedsiębiorstwa państwowego - organ założycielski lub organ uprawniony do reprezentowania Skarbu Państwa, w stosunku (...)

Forum - jak napisać podanie o zapomogę z funduszu socjalnego wzór

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  swój wirtualny świat...teraz mówi że już z tym skończył...ale nadal nasze małżeństwo to tylko życie pod jednym dachem...życie "jak dwóch lokatorów"..nic więcej.. Czy w związku z zatajeniem prawdy mogę starać się o unieważnienie małżeństwa? Bardzo proszę (...)

 • 13 Maja 2008

  Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja oczywiscie zostala przyjeta. Po tygodniu dostalam list polecony informujacy mnie o odmowie. Zadzwonilam do sklepu z zaptaniem co jest powodem (...)

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  . graal Witam serdecznie! Proszę o pomoc. Jak napisać pozew sądowy i wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie przeciwko PZU-Życie SA. Otrzymałam odpowiedż na moje odwołanie i chcę podać do Sądu sprawę. Jak mam to zrobić. Byłam w Sądzie i powiedzieli (...)

 • 26 Lipca 2004

  proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry dziękuję za pomoc (Nenetka) mam podobną sytuację mam kilka żródeł na ten temat, jeszcze nie napisałem pisma w tym (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  to żeby mnie wspierał itd. a jak dowiedział ze jest ciąża zagrożona to już całkiem sie nie interesował "pewnie bał sie ze dziecko może byc chore" Najpierw uznał dziecko a teraz sądzi sie o unieważnienie uznania.(jego matka macała w tym palce) chce tesy DNA ale ok jak (...)

Czytaj forum prawne »

jak napisać podanie o zapomogę z funduszu socjalnego wzór


Najpopularniejsze porady prawne top 20


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.