Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ile trzeba zapłacić w sądzie?

złotych. podstawowa - pobierana w sprawach, w których przepisy nie przewidują opłaty stałej, stosunkowej lub tymczasowej, a także w zasadzie od podlegających opłacie pism wnoszonych przez stronę zwolnioną od kosztów sądowych przez sąd; wynosi ona 30 złotych i stanowi minimalną opłatę, którą strona jest obowiązana uiścić od pisma podlegającego opłacie. Nie stosuje się jej w postępowaniu wieczystoksięgowym oraz w postępowaniu rejestrowym. Co do zasady całą opłatę pobiera się od pozwu i pozwu wzajemnego oraz wniosku o wszczęcie postępowania nieprocesowego. Przepisy nowej ustawy przewidujące pobranie opłaty od pozwu lub wniosku wszczynającego postępowanie w sprawie stosuje się również do opłaty od apelacji, skargi kasacyjnej, skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego (...)

Forum - jak napisać odwołanie od wyroku sądu

 • 22 Czerwca 2002

  POLISA POSAGOWA PZU

  Zamierzam napisać odwołanie a jak to nie poskutkuje zgłoszę sprawę do sądu. lemonic Jak się nie odbierze pieniędzy to jest szansa i na dalsze odwołania i skuteczną windykację w sądzie. Odwołań w sumie można napisać nawet klika-za każdym razem PZU trochę (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  wdzięczna. Pozdrawiam e-mail : zuzia 8111@tlen.pl zuzia witam! jestem po 1 instancji sądu biskupiego! (0) Autor: azadrag jestem po wyroku 1 instancji sądu biskupego, który stwierdzł, że moje małżeństwo sakramentalne nie zostało zawarte ważnie. czekam na wyrok 2 instancji sądu (...)

 • 19 Lipca 2004

  Presco atakuje!!! co robić?

  istniejącego długu Tele2, który został scedowany na rzecz P.R.E.S.C.O , następnie sprzedany dla Presco Investment w Luksemburgu i wydano nakaz zapłaty. Osoba, której to dotyczy nie złożyła sprzeciwu od nakazu, jest nieporadna, na dodatek od wielu lat leczy się na depresję. hcemy pozwać (...)

 • 23 Sierpnia 2004

  UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! jestem po rozwodzie cywilnym ktory trwał 3miesiace nie było podziału majatku.nie mam dzieci.była zona przez okres naszego małzenstwa (...)

 • 2 Sierpnia 2007

  Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu rodzicach nie wiem dlaczego nie pracujesz więc trudno mi się wypowiadać. Alimenty zależą od potrzeb dziecka tego ile ma lat, od twojej (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.