Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zlecenie

Co to jest umowa zlecenia? W umowie zlecenia przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. Zobowiązanie biorącego zlecenie polega na świadczeniu określonych czynności prawnych, i to w sposób pozwalający mu na samodzielne organizowanie odpowiednich działań (np. Kowalski zawarł z Nowakiem umowę zlecenia, w której Nowak zobowiązał się kupić w imieniu dającego zlecenie używany samochód marki Opel). Stanowi ona konstrukcję umożliwiającą dokonywanie czynności prawnych przy wykorzystaniu zastępstwa. Zlecenie nie obejmuje umów, w którym przedmiotem świadczenia jest spełnienie usługi polegającej na czynności faktycznej (np. nauka gry w tenisa, opieka nad dziećmi), jednak przepisy o zleceniu stosuje się do tych umów odpowiednio. Zlecenie (...)

Forum - interaktywny rachunek do umowy zlecenia

 • 5 Sierpnia 2004

  intrum justitia - pilne

  , to ruszę się na policję i do rzecznika praw konsumenta i zbiorę po sieci tych wszystkich niezadowolonych i skrzywdzonych przez tą firmę jako świadków. Marcin Czy to oznacza, że nie warto wpłacać należności firmie windykacyjnej, bo oni zadłużeń do 1 tyś. zł nie kierują do (...)

 • 27 Września 2005

  zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później zadzwoniła do mnie pani z firmy windykacyjnej z Koszalina. Nigdy wcześniej nie dostałam żadnego pisma (teraz tylko z PLUS-a). Jestem też na pozycji (...)

 • 15 Maja 2012

  spozniona wyplata

  Pracuje już rok w jednej firmie na umowe zlecenie. Pracodawca spoznia sie z wyplata notorycznie, czasami dzien, czasami dwa, teraz to juz przesada jednak? Ze względu na weekend majowy, osoby odpowiedzialne za przelewy poszły na urlop, i nie zajęły się min. moim rachunkiem do wysłania do księgowej. (...)

 • 30 Października 2002

  Podpis elektroniczny-ciekawy przypadek

  W domu maklerskim "X" posiadam rachunek inwestycyjny oraz podpisaną umowę na zlecenia składane poprzez internet.Zajmuję się kontraktami terminowymi.Pewnego dnia okazało się,że z mojego rachunku zniknęło 40.000,-zł.Okazało się,że ktoś złożył za mnnie zlecenie bardzo niekorzystne (...)

 • 29 Grudnia 2005

  Straszenie zwolnieniem z pracy

  Witam... Moje 4 letni syn ciężko zachorował i z tego powodu lekarz przyznał mi opieke nad dzieckiem, żona także pracuje. Lecz mojemu pracodawcowi to się bardzo nie spodobało i przekazał mi informacje przez druga osobę , że jeśli nie stawię się do pracy to mnie zwolni, ewentualnie jak się (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.