Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jakie prawa i obowiązki posiada bezrobotny?

Odpowiedź na pytanie, kto posiada status bezrobotnego, jak i jakie prawa i obowiązki posiada określa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Kto posiada status bezrobotnego? Bezrobotny to osoba będąca obywatelem polskim poszukująca i podejmująca zatrudnienie lub inną pracę zarobkową na terytorium RP oraz zatrudnienie lub inną pracę zarobkową za granicą u pracodawców zagranicznych a także cudzoziemiec poszukujący i podejmujący zatrudnienie lub inną pracę zarobkową na terytorium RP, który jest obywatelem państw członkowskich UE, jest obywatelem państwa, z którymi UE zawarła umowy o swobodzie przepływu osób, posiada status uchodźcy nadany w RP, posiada zezwolenie na osiedlenie się w RP. Bezrobotnym może być także obywatel polski lub cudzoziemiec - członek rodziny obywatela polskiego, niezatrudniony i niewykonujący innej pracy zarobkowej, (...)

Forum - ile wynosi stypendium stazowe

 • 14 Października 2008

  podać do sądu czy nie???

  Poproszę o poradę! Jestem mamą samotnie wychowującą 3-letnią dziwczynkę.Dziecko posiada moje nazwisko ponieważ z ojcem dziecka nie doszliśmy do sformalizowania związku i nie życzył sobie aby to nazwisko dziecku nadać (pozostawił mnie kiedy byłam w ciąży).Nie utrzymujemy kontaktu a właściwie (...)

 • 23 Lipca 2004

  Alimenty na dorosłe dziecko

  Dwa lata temu rozwiodłem się z żoną, płacę alimenty na nią i dwójkę dzieci. Na każdego po 500zl. Moja córka jest już pełnoletnia w tym roku pisała maturę, którą oblała przez co nie może na razie zdawać na studia. Nie chce iść do pracy, ponieważ była żona zabrania jej w obawie o utratę (...)

 • 6 Lutego 2006

  przyznano: 0 zł

  czy jest możliwe zasądzenie zerowych alimentów? podobno powód musi udowodnić przed sądem, że mu się kasa należy. zatem, jeśli nie przedstawię żadnych dowodów? a może wystarczy złożyć jakiś specjalny wniosek? jestem studentem na studiach dziennych, nauka idzie mi dobrze. rodzice nie chcą mnie (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.