Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

Pod pojęciem spadku kryje się ogół praw i obowiązków zmarłego, które przechodzą na spadkobierców w drodze spadkobrania. Nie należą jednak do spadku praw i obowiązki ściśle związane z osobą zmarłego, jak również prawa, które z chwilą śmierci spadkodawcy przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami. Aby więc zaliczyć prawo lub obowiązek do spadku, musi spełniać łącznie następujące warunki: mieć charakter cywilnoprawny, mieć charakter majątkowy, nie być ściśle związane z osoba zmarłego oraz nie należeć do praw, które przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami.Co decyduje o cywilnoprawnym charakterze praw i obowiązków?Do spadku wchodzą wyłącznie prawa i obowiązki majątkowe zmarłego o charakterze cywilnoprawnym. (...)

Forum - ile wynosi rodzinne w anglii

 • 6 Sierpnia 2005

  Alimenty w ANGLII

  SYNA.MIESZKAMY W ANGLII ON MA SWOJE MIESZKANIE A JA SWOJE I JA MIESZKAM Z DZIECKIEM.BYLY MAZ NIE PLACI MI NA DZIECKO NIE JESTESMY PO ROZWODZIE CZY KTOS MI NAPISZE JAK UZYSKAC ALIMENTY OD NIEGO I ILE MOZE MI SIE NALEZEC. ON ZARABIA 350-420 FUNTOW TYGODNIOWO. PROSZE O POMOC ZWIAZANA Z MOIM (...)

 • 2 Sierpnia 2007

  Alimenty na dziecko

  tylko na syna. W lipcu 2008 r. otrzymałem od córki list polecony w którym oznajmiła iż w związku z kontynuacją nauki prosi o uregulowanie płatności za wrzesień-czerwiec 2007/2008 po 550 zł za każdy miesiąc, w liście znajdowały się również kopie jakiś dokumentów (...)

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  przebywam na urlopie wychowawczym gdzie mam prawo do dodatku z tego tytułu z opieki społecznej,wynosi on 400,00 zł miesięcznie.papiery jakie musisz załatwić w tej sprawie to ; 1. PRACODAWCA muci wyrazić ci zgode na urlop wychowawczy. (...)

 • 3 Stycznia 2006

  Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu na 1/2 i ma 26 dni.Jak to w końcu jest??Bardzo proszę o odpowiedz. Prawo do 26 dni urlpu przysługuje dopiero po przepracwaniu (...)

 • 19 Marca 2004

  Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać nadpłacony podatek za granica (monika) Musisz okazać się dokumentem , iż pracowałaś za granicą w urzędzie skarbowym (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.