Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Profesjonalny pełnomocnik i przedsiębiorca musi pamiętać o opłacie sądowej

Nowa Ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych doczekała się szerokiego omówienia w prasie również tej niespecjalistycznej. Większość jednak dotychczasowych publikacji zwraca uwagę przede wszystkim na fakt zmniejszenia obciążeń uczestników postępowań sądowych w zakresie ponoszonych kosztów sądowych. Na marginesie pozostają zaś publikacje wskazujące na fakt, iż Ustawa ta dokonała także istotnych zmian w zakresie regulacji Kodeksu postępowania cywilnego. Jakie zmiany w procedurze cywilnej wprowadziła ustawa o kosztach? Jedna z takich zmian spowodowała zrównanie obowiązków procesowych w zakresie opłacania pism procesowych wnoszonych przez przedsiębiorców (w zakresie postępowań gospodarczych) z obowiązkami, jakie mają pełnomocnicy profesjonalni. Chodzi tutaj o nowy dodany art. 1302 § 1-5 kodeksu postępowania cywilnego. W (...)

Forum - ile trwa uprawomocnienie wyroku

 • 23 Sierpnia 2004

  UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! jestem po rozwodzie cywilnym ktory trwał 3miesiace nie było podziału majatku.nie mam dzieci.była zona przez okres naszego małzenstwa ktore trwało (...)

 • 30 Października 2002

  ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) rozwód mojego męża z pierwszą żoną trwał rok, po wcześniejszej separacji która trwała prawie pół roku.orzeczenie rozwodu (...)

 • 30 Sierpnia 2003

  Auto spadkowe i zaległe OC

  Chcę kupić auto,które należało do zmarłego 6 lat temu Pana. Do tej pory nie było opłacae OC ani nie zajęto się tą sprawą. Wydział Kominikacji mówi, że Żona tego Pana i jego Córki muszą być sądownie wskazane jako spodkobierczynie i do dopiero wtedy mogą mi je sprzedać. Ile trwa (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  mam pytanko, ile takie unieważnienie trwa????? Z góry serdecznie dziękuje. mstepien13 Proszę o przesłanie wniosku.Z góry uprzejmie dziękuje! e-mail:malutkasanok@op.pl marzena alimenty.pl Witam! Moja

 • 18 Października 2007

  mandat z fotoradaru w sądzie grodzkim

  witam, niestety nadziałem się na przenośny fotoradar (wyprzedzałem ciężarówkę, ledwo skończyłem zaczął się teren zabudowany i nie zdążyłem zwolnić - efekt ok. 100 km/h w zabudowanym). Myślę że policja nie wyrobi się w 30 dni z wezwaniem (samochód służbowy, centrala w warszawie, ja pracuję (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.