Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

    Od czego zależy sposób korzystania z rzeczy wspólnej przez współwłaścicieli? Ustawową regulację sposobu korzystania z rzeczy wspólnej, w tym także ze wspólnej nieruchomości zawiera art. 206 k.c., który stanowi, że „Każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy oraz do korzystania z niej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych współwłaścicieli". Treść art. 206 k.c. wskazuje więc, iż każdy ze współwłaścicieli może jednocześnie całą rzecz posiadać, a także z całej rzeczy korzystać. Takie sformułowanie może wydawać się na pierwszy rzut oka wewnętrznie sprzeczne, ale przecież wspólne korzystanie czy posiadanie rzeczy nie musi oznaczać pozbawienia tych praw innych (...)

Forum - ile sie czeka na orzeczenie rozwodu

 • 30 Października 2002

  ILE TRWA ROZWÓD ???

  pozew bez orzekania o winie ???jak to zalatwic na 1 rozprawie ??mam 8letnie dziecko nie jestesmy ze soba 1,5 roku wogule nie utrzymujemy kontaktow.... gosc26 alimenty.pl witam. chcialam sie dowiedziec ile czeka sie na sprawe rozwodowa od dnia oddania pozwu. maz oddal (...)

 • 8 Stycznia 2002

  Rozwód kościelny

  sphynx Proszę o pomoc w tym temacie, w przypadku kontaktu na adres slavqo@tlen.pl podam nr telefonu do mnie s CZESC PRZEPRASZAM ZE OSMIELAM SIE PYTAC CHCIALABYM SIE DOWIEDZIEC GDZIE TRZEBA NAPISAC O WYSTAPIENIE O ROZWOD? JAK DLUGO SIE CZEKA I ILE TO KOSZTUJE ?CZY SA (...)

 • 12 Marca 2003

  KONTAKTY Z DZIECKIEM

  powiedziawszy mi to bylo na reke..po pewnym jednak czasie tatuncio poczul sie w obowiazku widywac z corka co drugi weekend..niby ze mam mu ja oddawac na te dni..i tu zaczynaja sie schody bo tatus nie przebywal z dzieckiem od 4 miesiecy.w ktorym to czasie mala urosla,ma swoje nawyki,swoj (...)

 • 29 Października 2008

  SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  ....A ograniczonym mysleniem to ty sie cechujesz,bo jak wiekszosc pokrzywdzinych matek widzicie tylko jedna strone.Ja mówię ogólem, sa matki ,ktore mogłyby smiało oddac dziecko pod opiekę bardziej odpowiedzialnego ojca,ale dziecko jest jej źródłem dochodow. I wogóle podkreslam jeszcze raz takie (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  biskupi odpowiedział przecząco na nieważność małżeństwa. Muszę napisać odwołanie do 2 instancji, szukam jakiejś porady jak to napisać. Lusi Witam. Moj narzeczony takze stara sie o uniewznienie, to trwa juz 2 lata teraz jest wezwany na przesluchanie do bieglego psychologa, czy (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.