Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

samej osoby ubezpieczonej. W przypadku, jeśli zmarły był na emeryturze, renta po nim zostanie obliczona zgodnie z przepisami kraju, z którego zmarły ją otrzymywał. Jeśli pracował w kilku krajach - zgodnie z przepisami obowiązującymi w każdym z nich. Przy obliczaniu renty rodzinnej zostanie uwzględniony staż pracy zmarłego we wszystkich krajach, w których pracował.   W sytuacji, kiedy renta rodzinna jest wypłacana przez instytucję innego państwa, w którym jest to świadczenie rodzinne, a nie ubezpieczeniowe, a jej wysokość jest niższa od wysokości polskiej renty rodzinnej, ZUS jest zobowiązany do wypłacania dodatku stanowiącego różnicę w wysokości renty.   Warto pamiętać, że o rentę rodzinną należy wystąpić samemu, składając wniosek w ZUS (w Polsce) albo (...)

Forum - ile sad przyznaje alimentow jestem w belgii

 • 22 Maja 2001

  Alimenty dla byłego współmałżonka

  alimenty ode mnie na siebie, bo jej stan majątkowy znacząco się pogorszył po rozwodzie. Sąd przyznał mi dziecko, gdyż matka je opuściła. Matka w ogóle nie łoży na dziecko (o alimenty nie występowałem, ale zrobię to w najbliższym czasie). Jak mogę mieć inne zdanie o kobietach, skoro (...)

 • 2 Sierpnia 2007

  Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu rodzicach nie wiem dlaczego nie pracujesz więc trudno mi się wypowiadać. Alimenty zależą od potrzeb dziecka tego ile ma lat, (...)

 • 10 Listopada 2001

  Wysokość alimentów - a dochody ojca

  fakt ze kobieta ma macice. Pisze to jako kobieta i matka. kasia Pani Kasiu mój mąż jest też 13 lat młodszy. Utrzymuje i pomaga w wychowaniu trójke moich dzieci z poprzedniego małżeństwa.Jest odpowiedzialnym człowiekiem.Niech Pani nie krytykuje tak własnej Matki--bo to świadczy żle o Pani.Czy (...)

 • 6 Sierpnia 2005

  Alimenty w ANGLII

  ) przysługuje ci od państwa (UK) zasiłek który wynosi około 100 funtów na każde dziecko, a to wystarczy na alimenty (wysokie koszty utzrymania w UK itp.) [/quote] jak mam to rozumiec? ze osoba (obywatel polski) mieszkajacy w UK, majacy wyrokiem sadu polskiego placic alimenty na dziecko w (...)

 • 17 Września 2004

  mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  jest bardzo mozliwe .Nasze sądy patrza na dobro dziecka w taki sposob :jezeli dziecko chce byc z ojcem to bedzie bez wzgledu nato czy ojciec je w jakis sposob krzywdzi czy nie...zycze powodzenia.. pysiek 30 alimenty.pl Witam wszystkich z problemami,moj polega na tym ze mieszkam w Anglii,moj (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.