Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

umowy przez każdą ze stron, a także tryb i warunki wypowiedzenia, jeżeli ogólne warunki ubezpieczenia przewidują taką możliwość. Potrzebę regulacji tego rodzaju wzorca umowy (w rozumieniu art. 354 K.c.), jakim są ogólne warunki ubezpieczeń, uzasadnia z jednej strony wzgląd na konieczność poddania go nadzorowi (wykonywanemu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w ramach ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów) oraz kontroli sądowej, z drugiej zaś – wzgląd na funkcję informacyjną wzorca (informacja dla korzystających z usługi ubezpieczeniowej, szczególnie zaś konsumentów). Wskazanie minimum zawartości treści warunków ułatwia nadzór i kontrolę oraz czyni je bardziej skutecznymi. U kogo się ubezpieczyć?  Kolejna zmiana eliminuje z unormowania (...)

Forum - ile można dorobić będąc ubezpieczonym w krus

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  dochód mój i męża przekraczał magiczne 504 zł na osobę (było nas wtedy troje). W lipcu 2008 r. ustaliliśmy z mężem aktem notarialnym rozdzielnośc majątkową. W czerwcu tego (2009) roku urodziłam drugie dziecko. Jesli brać pod uwagę dochód mój i męża to nadal przekraczamy magiczne (...)

 • 8 Września 2003

  Kruz A ZUS opłaty

  Czy można będąc rolnikiem nie płacić Zusu z pensji szeregowego pracownika - tj osoby fizycznej. (214235) Trzeba zlikwidować kruz. Bla dobra wszystkich ciężko pracujących Polaków. Płacą oni wygórowane składki zusowskie, a dostaję emerytury które nie wystarczają na godne życi. Tymczasem (...)

 • 18 Lipca 2008

  wysokość alimentów

  Witam, proszę udzielić mi informacji jakiej wysokości alimentów powinnam zażądać od męża dla naszego 2,5 letniego dziecka. Mąż zarabia 12.000 zł brutto a moje wynagrodzenie to 3800 zł brutto. Mąż od siebie jest skłonny dać na dziecko 200 zł. witam ja sprawe o ustalenie alimentów mam już za (...)

 • 20 Czerwca 2011

  dla kogo ubezpieczenie w KRUS ?

  wyczytałem niedawno , że będąc radcą prawnym i posiadając ziemie można byc ubezpieczonym w KRUS, czy to prawda? Jakie przepisy to określają? Zgodnie z przepisami jako radca wykonuje się wolny zawód i nie można być ubezpieczonym jako rolnik. karolka41

 • 22 Maja 2001

  Alimenty dla byłego współmałżonka

  zmniejszenie wydatkow, oferujac w zamian pelna opieke nad dzieckiem? Oczywiscie natychmiast idzie do sadu zalozyc sprawe alimentacyjna! Myslicie Panstwo, ze opieka nad dzieckiem jest wkladem w rodzine i powinna byc traktowana jako praca? Prawda, ale tylko jesli sprawuje ja matka. Jesli ojciec chce (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.