Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

Anglii.     Pan X pracuje w Niemczech. W Polsce synowie Pana X studiują. W związku z powyższym gdzie należy złożyć wniosek oraz czy w związku z powyższym należą się świadczenia rodzinne w Niemczech?   W ramach koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego warunki uzyskania wszelkich świadczeń określone są w ustawodawstwie danego kraju. Aby uzyskać pełną wysokość niemieckich świadczeń osoba tam pracująca powinna przede wszystkim odprowadzać składki na ubezpieczenie społeczne w Niemczech, mieszkać na terytorium Niemiec oraz odprowadzać tam podatki. W przypadku uzyskania

Forum - grupy podatkowe w niemczech

 • 24 Czerwca 2002

  Obywatelstwo niemieckie

  wszystkie dokumenty,sztambuch,etc.., jestem dzieckiem nieslubnym ale odrazu po urodzinach mam uznanie ojcostwa, czyli wpisany jest ojciec do aktu urodzenia, moj ojciec mieszka w Niemczech mam tez tam inna rodzine z jego strony, mam rowniez rodzenstwo przyrodnie, ich matka jest polka ,urodzeni sa (...)

 • 19 Marca 2004

  Zwrot podatku

  odp ze na cos takiego czeka sie jeden dzien wiec poprosilem o sporzadzenie takiej dokumentacji i wtedy okazalo sie ze jednak tydzien a co jest najlepsze czekam juz drugi tydzien dzwonilem do euro-taxu w tym okresie 3 razy i znow okazalo sie ze nie wiadomo jednak kiedy uda im sie wykonac wyznaczone zadanie (...)

 • 5 Listopada 2002

  Slub z Amerykaninem

  Dzien Dobry. Bede niezmiernie wdzieczna za informacje o dokumentach potrzebnych przy slubie cywilnym z Amerykaninem. Slyszalam, iz potrzebuje zaswiadczenie o Jego zdolnosci prawnej do malzenstwa i ze w przypadku obywatela USA moge go otrzymac jedynie poprzez sad. Jak to przeprowadzic? Z gory dziekuje. Ilona (Ilona) (...)

 • 1 Października 2006

  Alimenty z Niemiec

  Mieszkam w Niemczech,a moje nieslubne Dziecko z Matka w Polsce.Placilem przez kilka lat po 200 Marek,a od ok.3 lat 130 Euro,czyli ok.500zl.Place to z wlasnej woli,nic nie bylo robione przez Sad.W tej chwili Matka Dziecka(jest w tej chwili mezatka) chce jeszcze wiecej.Czy moze zadac (...)

 • 15 Sierpnia 2008

  niemiecki dowód osobisty

  Witam. Urodziłam się w 1991 roku. Mieszkam w okolicach Opola z dziada pradziada. Moi dziadkowie i babcie urodzili się gdy Opolszczyzna należała jeszcze do Niemiec (więc urodzili się jako Niemcy). Mamy obywatelstwo niemieckie, ale takie uzyskane w Polsce (w ambasadzie czy konsulacie). (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.