Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

Komu przysługuje prawo do ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i w jakiej wysokości? Pracodawca ma obowiązek uregulowania wszelkich należności, jakie przysługują pracownikowi ze stosunku pracy. W szczególności pracownik ma prawo do ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Pracodawca - co należy podkreślić - ma prawo udzielić pracownikowi urlopu w okresie wypowiedzenia. Pracownik musi wówczas z tego urlopu skorzystać. Jeśli natomiast pracodawca nie udzielił pracownikowi urlopu, ma obowiązek wypłacenia ekwiwalentu. Ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy ustala się z uwzględnieniem wynagrodzenia i innych świadczeń ze stosunku pracy, z wyłączeniem:   jednorazowych lub nieperiodycznych wypłat za spełnienie określonego zadania bądź za określone osiągnięcie; wynagrodzenia za czas gotowości do pracy oraz za czas niezawinionego (...)

Forum - godziny nadliczbowe a zwolnienie lekarskie

 • 21 Czerwca 2005

  dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co robic? Bede mogla chyba wykorzystac jeszcze 21 dni urlopu po skonczonym zwolnieniu ale czy potem pracodawca musi wyslac mnie na urlop bezplatny? Zwolnic (...)

 • 21 Września 2006

  wypadek w pracy

  witam prosze o podpowiedz miałem wypadek w pracy pracówałem przez biuro posrednicze i w tym okresie uległem wypadkowi nie groznemu ale musiałem isc na L4 oczywisci zanim stwierdzono ze to był wypdaek minełu 3 miesiące z tego tytułu policzono mnie jako zwykłe l4 czyli 80 % bodajże i utraciłem premie (...)

 • 18 Stycznia 2006

  Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

  Witam! Potrzebuję radydotyczącej mojej sytuacji gdyż staram się o dziecko i chciałabym mieć jasność. Pracuję na pełny etet i na umowę o pracę, ale mam dodatkową pracę na umowę zlecenie. Jak będę musiała (lub chciała) w ciążyprzejść na L4 to czy będę mogła wykonywać obowiązki z umowy (...)

 • 4 Lipca 2007

  NADGODZNY A ZWOLNIENIE LEKARSKIE????????????????????????????????????????

  Pracownik przepracował sobote jako godziny nadliczbowe (8 godz). Kierownik sam wpisał mu odbiór nadgodzin na poniedziałek następnego tygodnia w harmonogram pracy. Jednak od piątku do soboty następnaego tygodnia (9 dni) pracownik udał sie na zwolnienie chorobowe. Czy ten dzien gdzie (...)

 • 12 Marca 2006

  Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego roku szkolnego, aby nie dezorganizować teraz pracy szkoły. Kiedy powinnam złożyć wniosek i zawiadomić o tym dyrektora ? Jeszcze w tym roku szkolnym, (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.