Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Biura informacji gospodarczej - sposób na nierzetelnych kontrahentów

Jeśli Twój kontrahent okazał się być nierzetelny możesz ustrzec innych na przyszłość – możesz skorzystać z usług biura informacji gospodarczej (dalej: biuro), zajmującego się udostępnianiem takich właśnie informacji. Udostępnianie informacji gospodarczej polega na przekazywaniu przez przedsiębiorcę informacji gospodarczych do biura oraz ujawnianie tych informacji przez to biuro.Przekazywanie informacji do biura Chcąc korzystać z usług świadczonych przez biuro, przedsiębiorca musi w pierwszej kolejności zawrzeć z biurem stosowną umowę. Informacje przekazywane do biura mogą dotyczyć zarówno konsumenta, jak i jakiegokolwiek innego przedsiębiorcy. W stosunku do tych podmiotów ustawa różnicuje przesłanki przekazania informacji gospodarczej do biura.KonsumenciKonsumentem wedle tej ustawy jest osoba fizyczna, która zawiera (...)

Forum - emerytura wojskowa a działalność gospodarcza

 • 5 Kwietnia 2005

  Mniejszy ZUS - czy tak można ?

  Jeżeli zostane zatrudniony na umowe zlecenie, z wynagrodzeniem w stawce godzinowej (np. 10zl/h i 2 godziny tygodniowo) i założę działalność gospodarcza to pracodawca bedzie za mnie placil skaldki zus od 80zl (ok. 30zl) a ja z tytulu prowadzenia dzialanosci gospodarczej będę placil tylko (...)

 • 20 Września 2002

  Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

  Witam wszystkich! Jestem studentem ekonomii w Kielcach. Mam sporo pomysłów na zarobienie dużych pieniędzy. Od kilku lat przepisuje teksty na komputerze (oczywiście bez bez zezwolenia). Od jakiegoś czasu współnie z trzema przyjaciółmi wpadliśmy na pomysł aby poszerzyć zakres świdczonych usług. Chodzi (...)

 • 9 Marca 2008

  CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może rozwiązać ze mną umowę o pracę podczas chorobowego.Jeśli tak to po ilu miesiącach chrobowego / umowę o prace mam na czas nieokreślony/ Witam, odpowiadając (...)

 • 14 Marca 2005

  Wcześniejsza emerytura a zarobki z działalności gospodarczej

  Ile można zarobić prowadząc działalność gospodarcza i będąc na wcześniejszej emeryturze tak aby ZUS nie odebral mi emerytury? Słyszała, że bez ograniczeń. dobre pytanie, właśnie szukam na nie odpowiedzi Kostek tez szukam odpowiedzi

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.