Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

samej osoby ubezpieczonej. W przypadku, jeśli zmarły był na emeryturze, renta po nim zostanie obliczona zgodnie z przepisami kraju, z którego zmarły ją otrzymywał. Jeśli pracował w kilku krajach - zgodnie z przepisami obowiązującymi w każdym z nich. Przy obliczaniu renty rodzinnej zostanie uwzględniony staż pracy zmarłego we wszystkich krajach, w których pracował.   W sytuacji, kiedy renta rodzinna jest wypłacana przez instytucję innego państwa, w którym jest to świadczenie rodzinne, a nie ubezpieczeniowe, a jej wysokość jest niższa od wysokości polskiej renty rodzinnej, ZUS jest zobowiązany do wypłacania dodatku stanowiącego różnicę w wysokości renty.   Warto pamiętać, że o rentę rodzinną należy wystąpić samemu, składając wniosek w ZUS (w Polsce) (...)

Forum - emerytura w polsce

 • 9 Lutego 2011

  najniższa emerytura 2011

  Witam jaka jest naniższa emerytura w polsce na rok 2011?Będę wdzięczny za wszelkie informacje

 • 20 Września 2002

  Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

  Witam wszystkich! Jestem studentem ekonomii w Kielcach. Mam sporo pomysłów na zarobienie dużych pieniędzy. Od kilku lat przepisuje teksty na komputerze (oczywiście bez bez zezwolenia). Od jakiegoś czasu współnie z trzema przyjaciółmi wpadliśmy na pomysł aby poszerzyć zakres świdczonych usług. (...)

 • 23 Września 2005

  ZUS i zadłużenie

  kiedy w wyniku mojej niewypłacalnoisci znaleziono haczyk na syna poderwałam sie ostatnimi siłami i wyjechałam do niemiec i z tej pracy z uwagi tylko na mojego syna spłacałam zus mam trez inne sprawy moja emerytura zarzadza komornik,a ja jestem w niemczech bo tu dba sie o podatnika (...)

 • 6 Sierpnia 2005

  Alimenty w ANGLII

  , a to wystarczy na alimenty (wysokie koszty utzrymania w UK itp.) Andkos Przykro mi to stwierdzic, ale prawo angielskie nie szczedzi zobowiazanych do swiadczen alimentacyjnych, jesli oboje przebywacie legalnie, to niestety ale w jej grozby jest wiecej niz prawda. Prawo angielskie chroni bardzo dzieci, (...)

 • 5 Kwietnia 2005

  Mniejszy ZUS - czy tak można ?

  Jeżeli zostane zatrudniony na umowe zlecenie, z wynagrodzeniem w stawce godzinowej (np. 10zl/h i 2 godziny tygodniowo) i założę działalność gospodarcza to pracodawca bedzie za mnie placil skaldki zus od 80zl (ok. 30zl) a ja z tytulu prowadzenia dzialanosci gospodarczej będę placil tylko ubezpieczenie (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.