Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Skorzystaj z e-faktury!

Możliwość wystawiania e-faktur w obrocie gospodarczym wprowadzono rozporządzeniem w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur. Niewątpliwym jest, że możliwość korzystania z instrumentu, jakim jest e-faktura, ułatwia życie tym przedsiębiorcom, którzy z Internetu korzystają na co dzień. Taka możliwość wysyłania faktur elektronicznych jest też tańsza i szybsza niż sposób tradycyjny. Przedsiębiorca nie musi bowiem wydawać na usługi pocztowe, a przekaz elektroniczny jest natychmiastowy. W jaki sposób dochodzi do przesłania e-faktury i od kiedy jest to możliwe? Faktury wystawiane w formie elektronicznej przesyła się, w tym udostępnia, w tej formie odbiorcy oraz przechowuje się (...)

Forum - duplikat w kpir

 • 26 Lipca 2004

  Zmiana imienia

  Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego się pr. cywilnym? Chciałabym się dowiedziec się od takiego specjalisty jakie są szanse na zmiane i co zrobić. Dzięki i czekam na info. (kaśka) (...)

 • 14 Marca 2012

  Laminowanie dokumentów - świadectw itp.

  Witam. Mam takie pytanie. Czy można laminować świadectwa szkolne? Tak się stało, że chciałem sobie zrobić pamiątkę i zalaminowałem sobie świadectwa szkolne. Czytałem, że jednokartkowe dokumenty można laminować, chyba że jakieś właściwości druku są w papierze, które świadczą o oryginalności. (...)

 • 5 Maja 2010

  Zgubiłem prawo jazdy za granica

  Od 3 lat mieszkam za granicą, 2 tygodnie temu skradziono mi portfel w którym miałem prawo jazdy, bardzo pilnie potrzebuje duplikatu tego dokumentu, Czy ktoś z mojej rodziny może zrobić mi taki duplikat w Polsce? jak to wszystko wygląda? [cytat] Od 3 lat mieszkam za granicą, (...)

 • 1 Grudnia 2011

  zaginiony dziennik budowy

  Nie wiem w jaki sposób powinno się rozwiązać poniższy problem. Zmarł kierownik budowy, który był jednocześnie projektantem. U tego człowieka znajdowały się wszystkie dokumenty dotyczące budowy - pozwolenie, dziennik budowy, projekt. Po poczynionych poszukiwaniach okazało się, iż dokumenty (...)

 • 2 Października 2005

  koszty wysyłki w e-handlu

  Czy można zaksięgować w KPiR zbiorczo koszty wysyłki na koniec miesiąca, czy w dniu poniesionych kosztów. Wysyłam codziennie parę paczek nie jestem watowcem z poczty mam tylko dowody nadania paczek z widniejącą kwotą, klient kupując towar płaci również za wysyłkę, a ja płacę (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.