Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” będzie decydował o konieczności wystawienia korekty przez sprzedawcę albo notę korygującą przez nabywcę. W pewnych sytuacjach podatnicy będą mogli również wystawiać duplikaty faktur VAT. Faktury korygujące wystawiane ze względu na zwrot towaru, zaliczki i rabaty W przypadku gdy po wystawieniu faktury udzielono rabatów, podatnik udzielający rabatu wystawia fakturę korygującą. Faktury korygujące powinny zawierać wyraz "KOREKTA" albo wyrazy "FAKTURA KORYGUJĄCA".  Faktura korygująca powinna zawierać co najmniej:  numer kolejny oraz datę jej wystawienia; dane zawarte w fakturze, której dotyczy faktura korygująca: imiona (...)

Forum - duplikat faktury a podatek dochodowy

 • 13 Marca 2012

  Niezłożona deklaracja VAT-R

  Witam! Mam następujący problem. Z dniem 1 lutego tego roku rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej( pierwsza działalność), forma opodatkowania - ryczałt 8,5%. Niestety nikt nie poinformował mnie ( ani ja sam się nie doinformowałem - tu biję się w pierś), że aby wystawiać faktury (...)

 • 21 Stycznia 2003

  Faktura korygująca

  Faktura korygująca została zagubiona w pażdzierniku 2002 r i nie została zaksięgowana. Aktualnie się odnalazła. Proszę o poradę jak z tej sytuacji wybrnąć? (IEA) F-ra wystawiona przez Was czy otrzymana? lolo Czy chodzi o aspekt zarówno w podatku dochodowym i vat ???? No i dodam po moim przedmówcy (...)

 • 10 Kwietnia 2012

  podatek od napiwku ?

  hej. zdaje sie ze jeżeli klient daje napiwek kelnerce ktory nie jest wliczony w rachunek to z tego rachunku nie ma się co rozliczać, tylko to lient powinien wystawić fakturę jakąś na to. co jeżeli o \"dziwo\" klient nam tej faktury nie wystawi;];>?? bo wyjątkowo owej faktury ze sobą nie (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.