Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Zapłata podatku VAT - teraz i według projektowanej nowelizacji

W naszym systemie podatkowym przywiązuje się dużą wagę do wykonania przez podatnika wielu sformalizowanych czynności. Zaniechanie spełnienia określonych obowiązków może prowadzić do poważnych konsekwencji. Wiedza dotycząca tych powinności jest szczególnie ważna w aspekcie podatku VAT. W artykule omówiono również przygotowywane zmiany, jakie wynikają ze znajdującego się w Sejmie projektu ustawy o zmianie ustawy o VAT (druk sejmowy nr 734). Należy podkreślić, iż projektowane zmiany omówiono, biorąc pod uwagę stan prac legislacyjnych na koniec stycznia 2007 r. Zaznaczamy, iż na skutek prac parlamentarnych zmiany te mogą przyjąć ostatecznie inny kształt, o ile oczywiście w ogóle wejdą w życie. Początkowo zakładano, że nowe przepisy wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2007 r., jednak, jak wiadomo, tak się nie stało. Termin zapłaty podatku VAT (...)

Forum - druk pokwitowania zaliczki

  • 7 Stycznia 2011

    PIT 37 instrukcja !!!

    Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część wstępna pit 37 formularz, na której trzeba wpisać odpowiednio numery NIP swoje oraz współmałżonka, bądź współmałżonki, jeśli rozliczamy (...)

  • 15 Kwietnia 2012

    minimalny dochód podlegajacy opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych w 2011 r.

    Jestem studentką na utrzymaniu rodziców. W grudniu 2011 r.otrzymałam wynagrodzenie z tytułu umowy-zlecenia na kwote 280 PLN. Potracono mi 40 zł zaliczki na podatek. Czy muszę wypełniać deklaracje podatkową? Jesli tak to na jakim druku PIT-36 czy PIT-37? Probuje wypełnic druk elektroniczny, (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.