Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Rzeczy, które możesz wwieźć na teren Polski nie obawiając się cła na granicy - stan prawny do 30 kwietnia 2004 r.

Poniżej prezentujemy listę towarów, które możesz przywieźć do Polski bez cła. Większość z tych towarów można przewieźć przez granicę tylko w określonych ilościach, bardzo szczegółowo wyliczonych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 18 listopada 1997 r. (Dz.U.97/142/949) oraz innych aktach wykonawczych. My przedstawiamy normy ilościowe tylko dla niektórych towarów. Artykuły potrzebne do pracy urzędowej międzynarodowym przedsiębiorstwom działającym w Polsce, jeśli takie same udogodnienia stosuje się w kraju, z którego rzeczy są sprowadzane. Rzeczy te nie mogą być sprzedane przez 3 lata. Artykuły spożywcze do spożycia w czasie podróży przez podróżnego oraz członków obsługi w przewozach międzynarodowych (w ilościach nie większych niż np. 1l wyrobów (...)

Forum - doplaty do tytoniu

 • 13 Czerwca 2012

  samowola budowlana

  Witam. Proszę o pomoc!! Dostaliśmy od gminy zawiadomienie w sprawie wyjaśnienia sprawy o samowolkę. Chodzi o tzw. suszarnię do tytoniu którą to razem z bratem ojca i ojcem robiliśmy, gdyż wujko ma małe poletko tytoniu. Suszarnie zrobiliśmy z cegły suszonej, dechy i dachówka taka (...)

 • 14 Kwietnia 2011

  Palenie na klatce schodowej - grzywna nawet do 5 tys. złotych !!!

  Zgodnie z prawem palenie tytoniu na klatkach schodowych jest zakazane. Zakaz palenia tytoniu obowiązuje w różnych miejscach, które ogólnie zostały nazwane obiektami użyteczności publicznej. Do takich obiektów należy własnie klatka schodowa. Poza tym osoby palące na klatce schodowej (...)

 • 11 Lutego 2009

  Jak wyciągnąć dane techniczne ze spółdzielni...?

  Spółdzielnia w 2001, na moj wniosek (złożony ze wzgledu na zbyt duze doplaty za ogrzewanie mieszkania) docieplila ścianę budynku (nie wiem jakim stropianem ale o grubości 20 cm). [u]Docieplona ściana jest tylko w obrębie mojego mieszkania, nikogo więcej.[/u] W 2008, przed sezonem grzewczym, z (...)

 • 27 Sierpnia 2003

  Jak nie płacic PKP ?!?!?!POMOCY :)

  Mam do zaplacenia mandacik z PKP :))za brak doplaty do 1-klasy (dluga historia ;) ) mandatu nie przyjołem od kanara. no i dostalem wlasnie wezwanie do zaplaty. zwykłym listem (wiec wiem ze narazie moge to olać ) moje pytania: 1. czy sa jakies sposoby na wykrecenie sie w tej sytuacji? (...)

 • 29 Lipca 2006

  Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet ogniska. Więc o śmieciach nawet nie marz. Faktem jest, że trudno udowodnić co się pali i złapać straży miejskiej, policji czy inspekcji środowiska (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.