Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Finansowe wsparcie rodzin w nabywaniu własnego mieszkania

26 października 2006 r. wchodzi w życie oczekiwana ustawa z dnia 8 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Ustawa ta określa zasady stosowania dopłat do oprocentowania kredytów udzielanych na zakup lokalu mieszkalnego, budowę i zakup domu jednorodzinnego albo wniesienie wkładu budowlanego do spółdzielni mieszkaniowej.Kto może liczyć na dopłatę? Zgodnie z nową ustawą, dopłaty mogą być stosowane, jeżeli kredyt preferencyjny został udzielony na podstawie umowy zawartej z instytucją ustawowo upoważnioną do udzielania kredytów przez: oboje małżonków; osobę samotnie wychowującą przynajmniej jedno:małoletnie dziecko, dziecko, bez względu na jego wiek, na które, zgodnie z ustawą z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych, jest pobierany (...)

Forum - dom starców koszt

 • 13 Sierpnia 2007

  W jakich przypadkach można oddać osobę starszą do domu opieki bez jej zgody?

  Moja krewna jest osobą starszą, wymagającą całodobowej opieki. Jest w pełni władz umysłowych, ale ma poważne problemy z poruszaniem się i prawie nie widzi. Komisja lekarska stwierdziła, że kuzynka nie nadaje się do samodzielnego życia i wymaga całodobowej opieki. Ciotka potrzebuje pomocy w najprostszych (...)

 • 9 Lutego 2006

  Prawdziwa historia ! Proszę o radę!

  Mam 32 lata .Jestem niepracującą mężatką z jednym dzieckiem. Mój ojciec zostawił moją mamę gdy była w 9 tym miesiącu ciąży z moim młodszym o 5 lat bratem . Od tamtej pory nie interesował się nami .( Mój brat widział go raz w życiu - ma 27 lat) . Ojciec z moją mamą formalnie są małżeństwem (...)

 • 18 Maja 2006

  Usunięcie słupa energetycznego z działki

  mam działkę , na której po podziale wychodzi jedna część ze słupem energetycznym na środku,jaka jest możliwość usunieńcia lub przesunieńcia takiego słupa wrazie jak bym chciała się budować na tej części,kto o tym decyduje Wypowiadał sie prywatne znajomy prawnik, że jeśli nie ma wpisu o słuzebności (...)

 • 31 Stycznia 2011

  podział majątku i co dalej

  Witam Od 5 lat jestem po rozwodzie niestety relacje z byłym mężem są złe... Po czterech latach w końcu zakończyła się sprawa o podział majątku, w której były mąż przejął na własność nieruchomość z obowiązkiem spłacenia mnie do dnia 6 stycznia, niestety pieniędzy do dzisiejszego dnia nie (...)

 • 27 Maja 2008

  wysokość alimentów

  Witam. Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji ile mogą wynosić alimenty na dziewczynkę,która we wrześniu będzie miała 4 latka. Jej tata zarabia prawie 3000 zł. Do tej pory płacił matce dziecka 500 zł,sami ustalili taką sume ale ona teraz chce założyć sprawę w sądzie o wyższe alimenty. Dziecko (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.