Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Księgi wieczyste - założenie i wpis do księgi wieczystej

  W jaki sposób zakłada się księgę wieczystą? Założenie księgi wieczystej następuje na wniosek osoby uprawnionej. W wyjątkowych sytuacjach założenie księgi wieczystej może nastąpić z urzędu np. po otrzymanie przez sąd zawiadomienia o zmianie właściciela danej nieruchomości sąd z urzędu wszczyna postępowanie o założenie księgi wieczystej. W praktyce jest to jednak bardzo rzadka sytuacja. Jakim osobom przysługuje uprawnienie do złożenia wniosku o założenie księgi wieczystej? Osobą uprawnioną do złożenia wniosku o założenie księgi wieczystej dla nieruchomości państwowej jest właściwa państwowa jednostka organizacyjna lub osoba, której oddano nieruchomość w użytkowanie wieczyste. Osobą uprawnioną do złożenia wniosku o założenie księgi wieczystej dla nieruchomości nie stanowiącej własności (...)

Forum - dokumenty potrzebne do slubu z cudzoziemcem

 • 27 Maja 2001

  Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od miejsca zawarcia zwiazku malzenskiego, lub od miejsca zamieszkania malzonkow po slubie, czy tez istnieja umowy miedzynarodowe regulujace tego typu (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  laczylo z moim mezem od poznania do rozwodu.Nie wiem co mam pisac.Pomozcie- pozdrawiam (Beatkap) Po pierwsze, trzeba iść do sądu kościelnego i sprecyzować ewentualny tytuł prawny nieważności. Dlaczego uważasz, że twoje małżeństwo było nieważnie zawarte? W skardze powodowej (...)

 • 8 Stycznia 2002

  Rozwód kościelny

  z puntu widzenia kosciola jest to prawdziwa rodzina? bez dzieci? do tego nie wspolzyja ze soba od jakiegos czasu, co wtedy? julka Czesc Julia, jestem z Hannoveru. Chcialabym uniewaznic moje malzenstwo. Nie wiem jak sie do tego zabrac. Bylabym wdzieczna za kazda pomoc. Moj adres: Agnieszka.Tjaden@gmx.de (...)

 • 24 Czerwca 2002

  Obywatelstwo niemieckie

  wniosek na pobyt staly ,ale z tymi dokumentami masz takie same prawa jak kazdy obywatel niemiecki ,oprocz glosowania w wyborach ,masz prawo pracy morzesz tam podiac prace .powodzenia karol p Moja matka urodzila i wychowala sie w niemczech,mieszkala tal przez 25 lat,pozniej przyjechala do Polski,i (...)

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  próbowalismy się zejsc z byłym mężem i urodziłam drugie dziecko jednak nie jestesmy w stałym związku.Czy w takim układzie bedąc teraz na urlopie wychowawczym mam prawo do płatnego wychowawczego???? Nigdy nie miałam zasiłku rodzinnego bo przekraczałam zarobkio jakies 12 złotych (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.