Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  Co to jest książeczka mieszkaniowa? Nie jest dla nikogo tajemnicą, że zakup mieszkania stanowi olbrzymi wydatek, na który, niestety, zwłaszcza w obecnych czasach, nie każdego stać. Stanowi to niewątpliwie bardzo doniosły problem społeczny, istniejący jednak od zawsze, który Państwo próbuje rozwiązać na rozmaite sposoby. Jednym z nich, już od lat pięćdziesiątych XX wieku, było wprowadzenie systemu celowego oszczędzania na książeczkach mieszkaniowych z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe zgromadzonego na nich wkładu wraz z oprocentowaniem oraz państwową „gratyfikacją” w postaci premii gwarancyjnej za systematyczne oszczędzanie. Celem książeczek mieszkaniowych było powolne, aczkolwiek systematyczne (z reguły comiesięczne wpłaty) gromadzenie środków pieniężnych po to, aby w odpowiednim momencie przeznaczyć je (...)

Forum - dokumenty potrzebne do rozbudowy domu

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  2010 a umowę o pracę mam do grudnia 2009 i z tąd pytanie czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę czy nie jeśli tak to na jaki okres mirek prawo-pracy.net Witam mam takie pytanie przebywam obecnie na urlopie wychowawczym i mam problem a mianowicie otrzymywałam zasiłek rodzinny na dwoje (...)

 • 24 Czerwca 2002

  Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie wyszła za mąż za Polaka i przejęła jego obywatelstwo? Jeśli tak, to jakie należy mieć dokumenty i gdzie się z nimi udać? Byłbym bardzo wdzięczny (...)

 • 19 Lutego 2002

  Chcę się rozwieść

  to zazwyczaj kończy się to wrzaskami córka tez nie potrafi się z nim dogadać bo On lubi poniżać ludzi obrażać nie przebierał w słowach nawet do niej źle się odnosił np "twoje problemy mnie g.... obchodzą" "jesteś gruba jak świnia" ja w domu nie mam praw przez okres kiedy pracowałam (...)

 • 7 Kwietnia 2008

  Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie dziecko - 8 miesięcy. Możecie pomóc? jak to wygląda? O co pyta Sędzia? Jak to wygląda "od kuchni"? Jestem przerażona, boję się że strach mnie sparaliżuje... (...)

 • 27 Maja 2008

  wysokość alimentów

  braku funduszy bo musiał iść do pracy bo go mama z domu wygoniła,oszukał mnie !!!! Jeopie ten człowiek to tylko na kasę moją leciał tak ja teraz sobie odbijam wszystkie lata pasożytnictwa. Miałam dobre serce przygarniając człowieka z ulicy urzekło mnie jego kłamstwo które miało (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.