Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Umowa przewozu osób i rzeczy

Kodeks cywilny regulujący umowę przewozu ogranicza przewóz do przewozu rozumianego jako usługa świadczona przez przewoźnika, tj. przedsiębiorstwo transportowe wykonujące działalność przewozową w sposób stały i zarobkowy. Konstrukcja umowy przewozu w kodeksie cywilnym obejmuje zarówno przewóz osób, jak i przewóz rzeczy, to te dwa rodzaje przewozu łączą tylko te same istotne postanowienia umowne. Występuje zaś między nimi wiele różnic. Przede wszystkim przy przewozie osób przewoźnik nie przejmuje pieczy nad przedmiotem przewozu - podróżnym. Dlatego przepisy kodeksu cywilnego regulują oba rodzaje umowy przewozu w sposób odrębny. Kto jest stroną umowy przewozu? Przez umowę przewozu przewoźnik zobowiązuje się w zakresie (...)

Forum - dokumenty potrzebne do przewozu rzeczy

 • 19 Lipca 2004

  Presco atakuje!!! co robić?

  sprawy więc nie mogę tego sprawdzić. Jak zapewniałem jednak wcześniej - proszę o wysłanie do mnie maila ze szczegółami tej sprawy i odpowiem Pani na te zarzuty mając pełną wiedzę o tej sprawie. Pozdrawiam, Tomasz Piotrowski, P.R.E.S.C.O. PvB [cytat] Witam ja też mam problem z presco. Żadają (...)

 • 19 Marca 2004

  Zwrot podatku

  podatku z gory i ze taka osoba u nich nie pracuje. dokumenty przychodza do mnie pod koniec grudnia 2010 bez zadnej notatki pieczatki czy czegokolwiek nie dostalam zadnego emaila od nich od dwoch miesiecy, infolinia nie dziala od tygodnia, ale ja sie nie poddaje! tak jak juz mowilam nie polecam, (...)

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  2010 a umowę o pracę mam do grudnia 2009 i z tąd pytanie czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę czy nie jeśli tak to na jaki okres mirek prawo-pracy.net Witam mam takie pytanie przebywam obecnie na urlopie wychowawczym i mam problem a mianowicie otrzymywałam zasiłek rodzinny na dwoje (...)

 • 27 Maja 2001

  Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od miejsca zawarcia zwiazku malzenskiego, lub od miejsca zamieszkania malzonkow po slubie, czy tez istnieja umowy miedzynarodowe regulujace tego typu przypadki? 3. (...)

 • 8 Stycznia 2002

  Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem prawa kanonicznego, ale intuicja podpowiadałaby żeby w tej sprawie skontaktować się z lokalną kurią biskupią. Z tego co wiem i tak sąd biskupi podejmuje (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.