Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

, propozycji szkolenia lub stażu, prac interwencyjnych lub robót publicznych, regularnie zgłasza się do urzędu pracy, wykazując gotowość do podjęcia pracy. Jeśli osoba występująca o zasiłek dla bezrobotnych: uzyska w Polsce prawo do zasiłku i wyjedzie za granicę w poszukiwaniu pracy - zachowa prawo do zasiłku w przyznanej w Polsce wysokości przez maksymalnie 3 miesiące od dnia wyjazdu pod warunkiem, że była zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy przynajmniej przez 4 tygodnie, zgłosiła swój wyjazd do wojewódzkiego urzędu pracy, który wystawił jej formularz unijny E 303 oraz po przyjeździe do państwa poszukiwania  pracy zarejestrowała się w urzędzie pracy tego państwa w ciągu 7 dni od wyjazdu - spełnienie tego warunku oznacza wypłatę zasiłku dla bezrobotnych również za

Forum - dokumenty do urlopu zdrowotnego

 • 12 Marca 2006

  Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  nauczyciela do wzięcia urlopu na poratowanie zdrowia ? Jesli ja obecnie pracuję siódmy rok, a czwarty rok w tej pracy, od 2 lat mam w niej umowe na czas nieokreślony. Moja pierwsza umowa była od 1 wrzesnia do końca 30 czerwca, ale nie zapłacono mi za żaden urlop. Czy mam rozumieć, (...)

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  podobne. 6 styczni9a konczy mi sie maciezynski i chcialam isc na urlpo wychowawczy czy moge juz zaczac skladac o to papiery czy dopiera po macierzynskim?:) Monika prawo-pracy.net trochę to śmieszne aby do urlopu wychowawczego wliczała się pensja męża i żony ponieważ żona raczej po zakończeniu (...)

 • 3 Stycznia 2006

  Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu na 1/2 i ma 26 dni.Jak to w końcu jest??Bardzo proszę o odpowiedz. Prawo do 26 dni urlpu przysługuje dopiero po przepracwaniu 10 lat więc (...)

 • 27 Grudnia 2005

  Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

  Czy to prawda,że od 1 lipca 2005 weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z FUS-/DU.2005 nr 169 poz.1412/ Cytuję" 7. w art.32 w ust.1a uchyla sie pkt.2 " Oznacz,że do pracy w szczególnych warunkach nie zalicza sie tylko zwolnień lekarskich i urlopów macierzyńskich (...)

 • 24 Grudnia 2006

  Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej osoby, ale jak wygląda to z punktu prawnego. Tu nasuwają mi się takie oto pytania: 1. Czy sobota, niedziela oraz święta z racji dni wolnych od nauki również (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.