Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak opodatkowana jest pomoc z programów dofinansowanych z funduszy strukturalnych UE?

W niniejszym opracowaniu przedstawiono wyjaśnienia dotyczące opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych i fizycznych dochodów pochodzących ze środków pomocowych finansowanych z funduszy strukturalnych oraz współfinansujących środków krajowych. Oparto się przy tym na interpretacji nr DD6-8213-8/06/DZ/412 Ministra Finansów z dnia 30 sierpnia 2006 r. Gdzie uregulowane są środki pochodzące z funduszy strukturalnych?  Wsparcie Wspólnoty dla Polski w latach 2004-2006 było i jest realizowane przede wszystkim za pomocą jednofunduszowych sektorowych programów operacyjnych (SPO) oraz wielofunduszowego Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).  Status prawny środków pochodzących z funduszy strukturalnych reguluje: Rozporządzenie Rady (WE) Nr 1083/2006/WE z dnia 11 lipca 2006 r. ustanawiające przepisy ogólne w sprawie Europejskiego (...)

Forum - dofinansowanie do dojazdów do pracy

 • 11 Grudnia 2007

  skrajna bieda w rodzinie

  kilka dni temu dowiedziałem się o sytuacji mojej kuzynki, która samotnie wychowuje trójkę dzieci (jedno chore umysłowo, dwoje głuchoniemych). Jej miesięczny dochód to około 1000zł (na wszystkie 4 osoby). Zszokowany tą sytuacją szukam możliwości pomocy tej rodzinie. Podejrzewam, że nie wykorzystują (...)

 • 25 Marca 2008

  Odwołanie od zasądzonych alimentów

  alimenty.pl Matki same wychowujące dzieci mają pomoc z opieki społecznej-nie prawdą jest że opieka nie pomaga .Dzieci w wieku szkolnym dostają w szkole obiady-dzieci chodzace do przedszkola mają dofinansowanie-opieka daje dotację do mieszkania-itd-itd.Duzo mogę wymieniać co jeszcze (...)

 • 10 Kwietnia 2008

  wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać alimenty na dzieci jezeli zarabiam 1100 zł? Wysokosc alimentow nie powinna miec nic wspolengo z tym, gdzie maz przebywa. Powinien placic tyle ile placi normalny (...)

 • 6 Sierpnia 2005

  Alimenty w ANGLII

  PRACUJACA POWINAC DOSTAC W MIARE SZYBKO JA DOSTALAM PO 2 TYG A PO TEM JUZ Z GORKI GLOSUJESZ NA DOMKI CZEKASZ DO 3 MIES JA DOSTALAM PO 3 TYG POZDRAWIAM DOROTA(:P) DODR alimenty.pl CZESC MUSISZ ZGLOSIC SIE CZYM PREDZEJ DO PIERSZEGO LEPSZEGO BIURA MIESZKANIOWEGO CITY CANSIL I WYJASNIC ZE MIESZKASZ (...)

 • 17 Września 2004

  MEZCZYZNI--WAS PROSZE O RADE--ALIMENTY=KOMORNIK

  Moja sytuacja troszke sie skompilkowała......w obecnej sytuacji jestem na wymówieniu z zakladu pracy bede jeszcze zatudniony 3 miesiace.Nie dałem alimentow, kto mi moze powiedziec jak szybko komornik moze zajac pensje??Mam w swoim dorobku ...telewizor znacznej wartosci,wieze technics , samochod itd.czy (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.