Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Co nowego w pożyczkach i kredytach studenckich, czyli jak je zdobyć w tym roku akademickim?

Od 8 września 2004 r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu wydane 1 września w sprawie szczegółów dotyczących kredytów i pożyczek studenckich. Co nowego niesie to szczegółowe uregulowanie dla uczących się? Warunki uzyskania pożyczek i kredytów Rozporządzenie postanawia, iż student może otrzymać jedną pożyczkę studencką albo jeden kredyt studencki udzielane na okres studiów (także doktoranckich). Jednak należy przy tym pamiętać, iż okresy studiów, na które udzielono pożyczki lub kredytu, sumuje się. Rozporządzenie definiuje, co należy rozumieć pod pojęciem okres studiów (w tym studiów doktoranckich). Jest to suma okresów studiowania, w tym kształcenia w innych szkołach wyższych, a w przypadku studiów doktoranckich - jednostkach organizacyjnych szkoły wyższej lub innych jednostkach organizacyjnych prowadzących studia (...)

Forum - dochód z ha przeliczeniowego za 2012

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  jak pójde na urlop wychowawczy to niemam płacone z zakładu pracy tylko musze złożyć papiery i ubiegać sie o pieniążki z OPS ,a kto opłaca wtedy za mnie składki na ZUS ?? Podczas urlopu wych.skończy mi sie umowa o prace,to czy po wychowawczym dostane ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH?? (...)

 • 18 Lipca 2008

  wysokość alimentów

  to pokrywa sprawe adwokata swojej pani ex. A bierzemy go nie dla swojego widzi mi się tylko po to żeby zedrzeć z takich palantów jak ty jak najwięcej a wy i tak za to płacicie ha ha ha. A swoją drogą to zmien swoją nazwę z mende na menda, bardziej pasuje sonia (...)

 • 9 Grudnia 2002

  Dziewczyny, jakie alimenty na 1 dziecko zasądził sąd od bezrobotnych tatusiów waszych dzieci?

  wam zostaje tak niewiele, to przemyśl jak się żyło im z tymi 9setkami miesięcznie(?). i doprawdy śmieszy mmnie już to rzucanie "statystyk" a kto z was wie ile procent.../ jak wysokie alimenty są zasądzane... itd? a prawda jest taka, że nawet jeśli samotni dostają te 600zł miesięcznie (...)

 • 18 Lipca 2002

  Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża

  Czy ktoś może mi powiedzieć co powinnam zrobić, mój narzeczony jest po rozwodzie i ma z pierwszego małżeństwa 1 dziecko. Zamierzamy wziać ślub, ale słyszałam, ze po naszym ślubie jesli nie podpiszemy rozdzielności majątkowej to moje dochody będą brane pod uwagę przy ewentualnym podwyższeniu (...)

 • 29 Października 2008

  SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  . Jego eks (nauczycielka w jednej z warszawskch podstawówek- zarabia ok 2000 do ręki) ubiera dziecko w ciuchlandzie, dziecko chodzi tylko na zajęcia tańca za 40 zł/m-c do MDK, je darmowe zupki w szkole (matka nie płaci za obiady, bo zupa wystarczy, a w domu karmi dziecko pierogami, które (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.