Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak można uznać dziecko?

Co to jest uznanie dziecka i w jakich sytuacjach się je stosuje?Istnieją trzy sposoby ustalenia ojcostwa dziecka:Jeżeli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa, ojcem dziecka jest mąż matki; On figuruje w akcie urodzenia dziecka jako ojciec i nie ma znaczenia, czy on spłodził dziecko, czy ktoś inny. W tym przypadku ojcostwo dziecka jest z góry ustalone, a wyznacza je sam fakt urodzenia się dziecka w małżeństwie;Sądowe ustalenie ojcostwa, które ma miejsce, gdy dziecko nie pochodzi z małżeństwa (matka dziecka nie ma męża) i mężczyzna, który spłodził dziecko nie chce uznać tego dziecka za swoje. Wówczas sąd wyrokiem rozstrzyga tę sprawę,Uznanie dziecka.Zarówno uznanie dziecka jak i sądowe ustalenie ojcostwa dotyczy tzw. dziecka pozamałżeńskiego, (...)

Forum - dobro dziecka orzecznictwo

 • 7 Grudnia 2004

  Badania w RODK

  swoje działania dla dobra dziecka, pomijając rozmowę z tymi psycholami to w opinii napiszą, że masz świetny kontakt z dzieckiem, jesteś nawet jego źródłem miłości, a wystarczy, że matka niedorajda opluje cię równo "na gębę" i we wnioskach końcowych masz, że pożal się Boże (...)

 • 4 Grudnia 2005

  Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  matce zależy na tym żeby jej dziecko było szczęśliwe i tylko o tym powinnaś teraz myśleć. Nikt nie powiedział że będzie łatwo ale zawsze trzeba próbować. Ojciec dziecka też powinien wziąć to pod uwagę i zastanowić się co będzie dla dziecka najlepszym wyjściem. Jeżeli on nie (...)

 • 16 Listopada 2012

  DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl KOM 517 426 323 http://www.info-regenten.de/regent/regent-d/poland.gif http://www.endemol.pl/images/programy/co_z_ta_polska.jpg (...)

 • 18 Lipca 2002

  Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża

  Czy ktoś może mi powiedzieć co powinnam zrobić, mój narzeczony jest po rozwodzie i ma z pierwszego małżeństwa 1 dziecko. Zamierzamy wziać ślub, ale słyszałam, ze po naszym ślubie jesli nie podpiszemy rozdzielności majątkowej to moje dochody będą brane pod uwagę przy ewentualnym podwyższeniu (...)

 • 14 Lipca 2004

  Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy razem, ale on nie pracował, nie szukał pracy i nie potrafił stworzyć nam odpowiednich warunków bytowych, więc w trosce o dziecko wyprowadziłam (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.