Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

współwłaścicielami działki gruntu o nr 65/5, która jest drogą wewnętrzną. Każdy z nich jest właścicielem w udziale do 1/3. Droga ta stanowi dojazd do pól stanowiących własność Jana Nowaka, Andrzeja Juszczaka a także Piotra Kowala. Piotr Kowal na wysokości 1/3 wspólnej drogi ustawił płot, którym odciął dojazd do pola Jana Nowaka. Jan Nowak wystąpił z pozwem do sądu rejonowego o dopuszczenie do współposiadania drogi, poprzez przywrócenie stanu zgodnego z prawem i zaniechanie naruszeń, poprzez rozebranie płotu. Sąd wyrokiem zobowiązał pozwanego Jana K. usunięcia przeszkody uniemożliwiającej powodowi korzystanie z działki 65/5 poprzez rozebrania płotu.   Jak i gdzie złożyć pozew o dopuszczenie do posiadania? Sprawy z zakresu (...)

Forum - do kiedy trzeba sie rozliczyc z pitu

 • 26 Października 2006

  URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  nie wiem czy mi sie należy??z tego co wyczytałam są liczone dochody z pitu nr 11 tylko,że my z meżem nie rozliczaliśmy sie jeszce razem dopiero w tym roku i czy moje dochody też sie do tego wliczają,oraz jeśli moji rodzice są z nami zameldowani (...)

 • 19 Marca 2004

  Zwrot podatku

  jakiejkolwiek fachowej wiedzy. Konsultanici poinformowali mnie ze sa jedynymi osobami w firmie z ktorymi moze sie skontaktowac klient. Okazalo sie nawet ze nie moge sie skontaktowac z kierownikiem konsultantow gdyz on moze "po prostu nie chciec ze mna rozmawiac". BRAWO! Dowiedzialem (...)

 • 22 Kwietnia 2003

  Dni wolne za święta w sobotę

  ... narazie pozdrawiam buzka pa aaaa te dziewczynki co maja teraz nieprzyjemnosci ze strony P.K - TRZYMAJCIE SIE !!! dzis probowalam sie do Was dodzwonic ale ...bez skutku :( mam nadzieje, ze nie wymieklyscie i nie poddajecie sie ! pozdrawiam goraco pa żaba prawo-pracy.net hahaha! (...)

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  masz stosunek do orzekania kary śmierci??,co sądzisz o kierowaniu dzieci do placówek typu Dom Dziecka. Jednym słowem pytania "na myslenie" Z pytań czysto technicznych,pozornie nieistotnych - to np.pytanie czy masz do dyspozycji samochód,czy sama prowadzisz. Praca kuratora bez (...)

 • 12 Marca 2003

  KONTAKTY Z DZIECKIEM

  bardziej ze bedzie mialo kontakt z ojca matka czyli babcia ktora uwielbiala przy dziecku wyzywac mnie od kund,macoch i szlajanic,,pisac wiecej?mysle,ze na te wszystkie przypadki tutaj opisywane trzeba patrzec obiektywnie ale zawsze miec na uwadze dobro dziecka.. kari alimenty.pl Moj syn ma 19-m-cy (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.