Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

Zalety i wady wyboru metody kwartalnego rozliczenia  W praktyce metoda kwartalnego systemu rozliczeń bez stosowania metody kasowej ma znacznie więcej zwolenników niż metoda kasowa. Co prawda obowiązek podatkowy nie powstaje w tej metodzie na szczególnych zasadach, ale termin zapłaty podatku można "przesunąć" poprzez rzadsze rozliczanie się z fiskusem (np. podatek za styczeń będzie zapłacony dopiero w kwietniu). Niewątpliwie zaletą omawianej metody jest brak ograniczeń w odliczaniu podatku naliczonego – podatnika obowiązują te same zasady co pozostałych podatników, z tą różnicą, że rozliczenie następuje kwartalnie. Ponieważ moment powstania obowiązku podatkowego nie jest uzależniony od zapłaty, zaś prawo do odliczenia podatku nie ma związku z zapłatą należności kontrahentowi, podatnik nie musi rozbudowywać swojej (...)

Forum - do kiedy rezygnacja z vat

 • 1 Kwietnia 2010

  Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  , rozmawiałem z tym handlarzem i ma dzwonić do komisu w Niemczech, od którego to kupił czy nie daliby rady zmienić na fakturze danych zamiast jego wpisać od razu mnie, ma dzwonić tam jutro. Sczerze to nie licze na to, żeby on to załatwił. Mam kolejne pytanie - czy moge wycofać to zgłoszenie (...)

 • 19 Marca 2004

  Zwrot podatku

  zwrotu minął ponad rok.... Pierwszym ich błędem było to, że źle naliczyli podatek (oczywiście za mało), zamiast 290 funtów dostałem 80 z czego 60 to prowizja.... potem wysłali po dziesiątkach moich telefonów reklamacje do uk, urzędnik z uk przysłał mi list z przeprosinami, (...)

 • 4 Października 2005

  Wezwanie do zapłaty - list zwykły

  Otrzymałem wezwanie do zapłaty za przesyłki, których nie dostałem (w ramach promocji wypełniłem kupon, w którym pod miejscem na podpis zamieszczono "drobny druk" - klauzulę, w myśl której poza pierwszą, darmową, przyjmę jeszcze inne, płatne przesyłki). Nie otrzymałem ani darmowej, (...)

 • 1 Lutego 2004

  Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  laczylo z moim mezem od poznania do rozwodu.Nie wiem co mam pisac.Pomozcie- pozdrawiam (Beatkap) Po pierwsze, trzeba iść do sądu kościelnego i sprecyzować ewentualny tytuł prawny nieważności. Dlaczego uważasz, że twoje małżeństwo było nieważnie zawarte? W skardze powodowej (...)

 • 18 Lipca 2002

  Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża

  % akurat w czasie kiedy jego EX szykowała się do rozwiązania (oczywiście z nowym kochankiem) i to tylko dlatego ze syn urósł i radykalnie zwiekszyły się rachunki za prąg gaz i wode. Mój oswiadczył (po uzgodnieniu ze mną), że jest w stanie i z chęcią będzie pokrywał (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.