Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Sposób rozliczania zagranicznych delegacji służbowych

Co to jest zagraniczna podróż służbowa? Podróżą służbową odbywaną poza granicami kraju jest wykonywanie zadania w terminie i w państwie określonym przez pracodawcę. Jak obliczyć czas trwania zagranicznej podróży służbowej? Czas pobytu pracownika poza granicami kraju liczy się przy podróży służbowej odbywanej środkami komunikacji: lądowej - od chwili przekroczenia granicy polskiej w drodze za granicę do chwili przekroczenia granicy polskiej w drodze powrotnej do kraju, lotniczej - od chwili startu samolotu w drodze za granicę z ostatniego lotniska w kraju do chwili lądowania samolotu w drodze powrotnej na pierwszym lotnisku w kraju, morskiej - od chwili wyjścia statku (promu) z portu polskiego do chwili wejścia statku w drodze powrotnej do portu polskiego. Co przysługuje pracownikowi z tytułu podróży służbowej? Świadczenia, jakie przysługują (...)

Forum - diety dla kierowców

 • 8 Stycznia 2005

  Praca kierowców

  Może ktoś z prawników zainteresowałby się zarobkami kierowców w transporcie międzynarodowym? Przecież to parodia zarabiamy oficjalnie 849 zł, i od tej sumy są odprowadzane składki. Za ok.15 lat prawdziwych kierowców, którzy naprawdę zjeździli Europę znajdziecie na śmietnikach! na (...)

 • 9 Listopada 2001

  Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

  Czy istnieje przepis regulujący zasady wypłacania ryczałtu za nocleg w podróży służbowej samochodem ciężarowym (TIR)w którym to kabina jest wyposażona w leżankę (nawet dwie),a kierowca nie korzysta z hotelu. Pracodawca uważa że hotelem dla kierowcy jest kabina ciężarówki. (chudazosia) (...)

 • 3 Czerwca 2010

  POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

  Witam, przez pewien czas pracowałam (w chwili obecnej jestem na L4 z powodu ciąży) u polskiego pracodawcy oddelegowana do pracy w Norwegii. Jestem zatrudniona w oparciu o umowę o pracy na czas określony. Pracodawca łamał ewidentnie większość praw jakie należą się pracownikowi. Począwszy od sformułowania (...)

 • 18 Lipca 2003

  Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, obowiazki wynikaja z ustawy o kuratorach sądowych, obecnie najwyzsza stawka za nadzor lub wywiad wynosi 66.70zł kurato zawodowy Jestem nauczycielem świetlicy.szkolnej (...)

 • 14 Kwietnia 2003

  POMOCY! W tym państwie nie ma prawa!

  Moi Drodzy, Moja żona uciekła z domu z suma 15 tys zł (pieniądze mojej matki) i moim 2,5 rocznym synem chorym na atopowe zapalenie skóry. Kiedy ustaliłem miejsce pobytu dziecka, pojechałem tam i zabrałem je z rąk obcych ludzi (zona była wówczas w pracy). Syn miał bardzo duzy nawrót choroby (zona zabrała (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.