Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Podstawowe definicje w zamówieniach publicznych - co powinieneś wiedzieć?

Jakie pojęcia zdefiniowane są w ustawowym słowniku? Artykuł 2 ustawy Prawo zamówień publicznych definiuje pojęcia: robót budowlanych, dostaw, usług, dynamicznego systemu zakupów, zamówień publicznych, zamawiającego, wykonawcy, środków publicznych, najkorzystniejszej oferty, ceny, oferty częściowej, oferty wariantowej, umowy ramowej. Ponadto w innych przepisach ustawy można spotkać się z pojęciami oferty wariantowej, oferty równoważnej, specyfikacji istotnych warunków zamówienia (siwz). W stosunku do poprzednio obowiązujacej ustawy, prawo zamówień publicznych definiuje również pojęcia kierownika zamawiającego, koncesji na roboty budowlane. Co oznaczają poszczególne pojęcia? Roboty budowlane – przez roboty budowlane należy rozumieć wykonanie albo zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo (...)

Forum - definicja działki siedliskowej

 • 24 Stycznia 2008

  podzial dzialki budowlanej

  witam, Spadek po zmarłych rodzicach dziedziczą 3 dzieci. Jedno zrzeka się spadku na rzecz drugiego. Trzecie dziecko nie chce sie zrzec (chce czesc dzialki). Czy jest mozliwy podzial dzialki budowlanej? Jake są mozliwosci wydziedziczenia jednego z rodzeństwa?? Jest możliwy podział. Ale to zależy jaka działka, (...)

 • 29 Czerwca 2007

  Garaż blaszany-formalności

  Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa i powiedziano mi ze najpierw musze zapytać o zgodę swoja gminę następnie złożyć wniosek plus jakąś mapkę czy tam projekt zrobiony przez architekta... (...)

 • 10 Stycznia 2001

  Prawo meldunkowe

  Proszę o wyjaśnienie relacji pomiędzy miejscem zameldowania na pobyt stały a miejscem stałego pobytu wynoszącym ponad 183 dni w roku. Jakie akty prawne to normują? Sprawa dotyczy osoby zagranicznej. (Edyta) To mniej więcje taka różnica jak pomiędzy faktycznym posiadaniem samochodu a posiadaniem dowodu (...)

 • 11 Grudnia 2012

  Pozwolenie na budowe na działce siedliskowej.

  Witam, chciałem kupić działke w urokliwym miejscu. Okazało się z księgi wieczystej iż są to grunty orne. Poprzedni właściciel posiada warunki zabudowy na tej działce gdzie front domu miałby 12m +/- 20% (mój projekt domu wymaga 18m). Problem w tym iż nie ma na sąsiednich działkach zabudowań, dopiero (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.