Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Jak odliczyć od dochodu darowiznę na rzecz organizacji pożytku publicznego działającej w UE?

Niewielu podatników wie, że za można odliczać od dochodu wartość darowizn, przekazanych od początku 2007 roku na rzecz organizacji pożytku publicznego działających w państwach Unii Europejskiej. Jak dokonać odliczenia od dochodu darowizny na rzecz organizacji mających status organizacji pożytku publicznego działających w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej? Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych mają możliwość odliczenia od dochodu darowizny na rzecz organizacji mających status organizacji pożytku publicznego działających w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej lub innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Odliczenia takiego dokonuje się w zeznaniu rocznym (...)

Forum - darowizna pieniężna od cioci

  • 31 Stycznia 2002

    Darowizna nieopadkowana

    W ktorejs z gazet znalazłam informacje jak wytłumaczyc sie przed skarbowką skad mielismy pieniadze na mieszkanie: "Są 3 wyjścia, która można zastosować jednocześnie: - pożyczka (nieopodatkowana do kwoty 9057zł) - darowizna (nieopodatkowana do kwoty 9057zł) - tzw. darowizna na mieszkanie(nieopodatkowana (...)

  • 23 Lutego 2011

    darowizna pieniężna - komu przysługuje zwolnienie podatkowe ??

    Zgodnie z przepisami darowizna podlega opodatkowaniu. Wysokość podatku zależy od tego, kto cię obdarował. Całkowite zwolnienie z podatku dotyczy wyłącznie najbliższej rodziny i obejmuje małżonka, rodziców, dziadków, pradziadków, dzieci, wnuki, prawnuki, pasierba, ojczyma, macochę i (...)

  • 15 Listopada 2012

    Darowizna z 1990 roku czy jest opodatkowana ?

    Witam mam takie pytanie czy mogę się wytłumaczyć na pytanie z skąd posiadam pieniądze ? 1.Dostałem od babci w 1990 roku 9000 zł czy w tamtych latach ta kwota była zwolniona od podatku ? i czy dziś nie będę miał jakiś problemów z tej ujawnionej darowizny z przed tylu lat ? 2 Dostałem (...)

  • 15 Listopada 2012

    Darowizna z 1990 roku czy jest opodatkowana ?

    Witam mam takie pytanie czy mogę się wytłumaczyć na pytanie z skąd posiadam pieniądze ? 1.Dostałem od babci w 1990 roku 9000 zł czy w tamtych latach ta kwota była zwolniona od podatku ? i czy dziś nie będę miał jakiś problemów z tej ujawnionej darowizny z przed tylu lat ? 2 Dostałem (...)

  • 15 Listopada 2012

    Darowizna z 1990 roku czy jest opodatkowana ?

    Witam mam takie pytanie czy mogę się wytłumaczyć na pytanie z skąd posiadam pieniądze ? 1.Dostałem od babci w 1990 roku 9000 zł czy w tamtych latach ta kwota była zwolniona od podatku ? i czy dziś nie będę miał jakiś problemów z tej ujawnionej darowizny z przed tylu lat ? 2 Dostałem (...)

Czytaj forum prawne »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.